آکاایران: ابروها یکی از مهم و برجسته ترین بخش های چهره ما هستند که در واقع، نقش مهمی در دلپذیر نشان دادن صورتمان دارند. ریزش ابروها صرف نظر از سن یا جنس، می تواند مشکلی جدی برای هر یک از ما باشد.

حقیقت این است که ریزش ابروها به شدت بر ظاهر تأثیر می گذارد و زیبایی را تحت الشعاع قرار می دهد. بنابراین، در صورت بروز این مشکل، باید در همان مراحل اولیه از آن پیشگیری کرد تا بعدها نیز نیازی به پیگیری روندهای درمانی نباشد.

ما در اینجا تو را با اصلی ترین علل ریزش ابروها آشنا می کنیم و راه پیشگیری از هر یک را به تو یاد می دهیم. ابروها معمولاً به دلیل شرایط زیر دچار ریزش می شوند:

دستکاری بیش از حد:

همان طور که اقداماتی مانند اپیلاسیون در سایر نقاط بدن باعث کاهش روند رویش موها و نازک شدن یا از بین رفتن آن ها می شوند، این مسئله در ناحیه ابروها نیز می تواند منجر به بیش از حد نازک شدن موهای ابرو و همچنین، ریزش ابروها شود.

"بهترین توصیه ها برای رشد ابرو در یک هفته" را اینجا بخوانید.

استفاده بیش از حد و نادرست از لوازم آرایش ابرو:

استفاده بیش از حد از لوازم آرایش ابرو مانند مداد ابرو و دیگر محصولات می تواند باعث ریزش ابروها شود. در ضمن، استفاده از هر محصول آرایشی که باعث تکان دادن یا کشیده شدن شدید موهای ابرو شود نیز می تواند از دلایل ریزش ابروها باشد. علاوه بر این، برخی مواد شیمیایی موجود در لوازم آرایشی و محصولات مراقبت از پوست نیز می تواند به ریزش ابروها بینجامد.

رژیم غذایی نامناسب:

یکی از رایج ترین علل ریزش ابروها، رژیم غذایی نامناسب و کمبود مواد غذایی لازم برای سلامت موها است. عوامل شایع دیگر از دست دادن موهای ابرو عفونت های پوستی، شیمی درمانی، کم کاری غده تیروئید، آلوپسی و درماتیت آتوپیک است.

برای محافظت از موهای ابرو و جلوگیری از ریزش آن ها چند اقدام اساسی ممکن است. در ادامه، مهم ترین راه های جلوگیری از ریزش ابروها را بخوان.

رژیم غذایی مناسب برای بدن که سرشار از مواد مغذی برای رشد طبیعی و تغذیه موها باشد، یکی از اقدامات حیاتی برای جلوگیری از ریزش ابروها است. مصرف پروتئین ها، به ویژه ماهی مانند ماهی آزاد و تن در رژیم غذایی به مقدار کافی، همچنین سبزیجات، میوه ها و آجیل می تواند مانع ریزش ابروها شود.

ویتامین های A و C، آهن، روی، منیزیم، سلنیوم، بیوتین و اسیدهای چرب امگا ۳ نیز مواد مغذی حیاتی برای سلامت موها هستند.

یک روش دیگر برای جلوگیری از ریزش ابروها خودداری از بیش از حد برداشتن آن ها است. یک روال هفتگی معمولاً برای این کار کفایت می کند و نیازی به دستکاری همیشگی ابروها نیست.

از سوی دیگر، باید استفاده از لوازم و محصولات آرایش ابرو را به حداقل رساند. برای ابروهای خود نیز همیشه از محصولات برندهای معتبر استفاده کن.

.

منبع : yasaman.com