آکاایران: ترک پاشنه پا از مشکلاتی است که برای همه پیش می آید و عمدتاً به مراقبت از پوست و خشکی هوا هم وابسته است. اگر پاشنه پای تو هم مرتب خشک شده و ترک می خورند، دوای دردت در آشپزخانه خانه ات است! در این مطلب، "آکا" روش استفاده از ۲ ماده جادویی از آشپزخانه برای درمان ترک پاشنه پا را به تو معرفی می کند.

موز برای درمان ترک پاشنه پا:

موز یک مرطوب کننده طبیعی است. این میوه حاوی ویتامین های A، B6 و C بوده که همه به حفظ کشسانی پوست کمک کرده و آن را مرطوب نگه می دارند.

برای درمان ترک پاشنه پا با استفاده از موز، ۲ عدد موز رسیده را له کن تا خمیری نرم به دست بیاید. مطمئن باش که موزها رسیده باشند، موزهای نرسیده حاوی اسیدهایی بوده که برای پوست مضر هستند.

خمیر موزها را به آرامی روی پاهایت بمال. سعی کن موز را روی ناخن ها و اطراف انگشت های پا هم بمالی. اجازه بده به مدت ۲۰ دقیقه بماند. سپس پاها را با آب تمیز شستشو بده.

می توانی این کار را به مدت ۲ هفته و هر شب انجام بدهی تا از نرمی و لطافت پوست پاهایت راضی باشی.

عسل برای درمان ترک پاشنه پا:

عسل یک روان کننده طبیعی بوده که رطوبت و آب را از لایه های درونی پوست به سمت لایه های بیرونی آن می کشد. این تغییر جای مایعات باعث پر به نظر رسیدن پوست شده و کار ترمیم آن را به مراتب ساده تر می کند.

برای این کار، یک پیمانه عسل طبیعی را درون وان حمام پر از آب گرم بریز. اگر وان حمام نداری، از یک لگن استفاده کن. پاهای تمیزت را به مدت ۲۰ دقیقه در این ترکیب خیس بگذار و ماساژ بده. سپس با استفاده از سنگ پا، پوستت را با ملایمت اسکراب کن.

پس از این مدت پاهایت را آبکشی کرده و آنها را با یک حوله تمیز خشک کن. سپس کرم مرطوب کننده به پوستت بمال و یک جوراب تمیز نخی به پا کن. می توانی هر روز پیش از خواب این کار را انجام بدهی.

"دلیل تیرگی لب بالا چیست؟" را اینجا بخوانید.

.

منبع : yasaman.com