آکاایران: دوست داری با درمان گیاهی جوش صورت آشنا شوی؟

آکاایران: شاید تا به حال همه راه های درمان آکنه را امتحان کرده باشی؛ ولی هنوز تأثیر درمان گیاهی جوش صورت را ندانی. ما امروز تو را با انواع درمان گیاهی جوش صورت که جزو بهترین روش های رفع آکنه هستند، آشنا می کنیم تا با روشی مطمئن و طبیعی این مشکل پوستی خود را رفع کنی.

با مطالعه انواع روش های درمان گیاهی جوش صورت که در ادامه می آید، با استفاده از داروهای گیاهی، آکنه و جوش های صورت خود را رفع کن.

شبدر قرمز: هنگامی که این گیاه به صورت خوراکی مصرف می شود، سیستم ایمنی بدن را تحریک و از کلیه ها و کبد محافظت می کند. کاربرد دیگر این گیاه به عنوان درمان گیاهی جوش صورت است. برای این منظور، شبدر قرمز را که تلخ مزه است، با چای های طعم دار مخلوط کن و بنوش.

گیاه پنج انگشت: گیاه پنج انگشت که طعم و عطر فلفل را دارد، هورمون های بدن را متعادل می کند و با افزایش سطح پروژسترون و کاهش استروژن در خون، باعث درمان آکنه می شود. ** گیاه اکیناسه:** اکیناسه یکی دیگر از انواع درمان گیاهی جوش صورت است که با ویژگی آنتی باکتریال و ضد التهابی خود، به رفع آکنه کمک می کند. در ضمن، باید بگوییم که طعم این گیاه نیز بی نظیر است.

گیاه کلرلا: کلرلا نوعی جلبک تک سلولی است که در آب های شیرین می روید و حاوی آمینو اسیدهای ضروری، ویتامین ها و مواد معدنی مانند آهن، کلسیم، پتاسیم، منیزیم، فسفر و غیره است. این گیاه، التهاب را مهار و به سلامتی پوست و سایر اعضای بدن کمک می کند. برای شروع بهتر است به میزان توصیه شده از آن استفاده کنی و به تدریج میزان مصرف آن را افزایش دهی تا از علایمی مانند اسهال، نفخ و برخی مشکلات معده جلوگیری کنی. در ضمن، می توانی از نوع قرص آن نیز استفاده کنی.

گیاه مریم گلی قرمز: مریم گلی قرمز به بهبود زخم های پوستی یا جوش های غیرفعال پوست کمک می کند و حاوی مواد ضد التهابی است. این گیاه طعم تلخی دارد؛ ولی به عنوان درمان گیاهی جوش صورت بسیار مؤثر است.

.

منبع : yasaman.com