آکاایران: قابل توجه افرادی که دچار ریزش مو هستید و موهای نازک دارید در این مطلب شما خوراکی هایی برای تقویت مو آشنا می کنیم خوراکی ها بهترین روش برای مشکلات پوست و مو می باشد .

 آنچه را که به دهان می گذارید بیشتر سلامت موهایتان را تضمین می کند تا محصولات بهداشتی گرانقیمت مو.اگرچه گردو حاوی مقدار کمی سلنیوم است، اما در افرادی که دچار کمبود این ماده معدنی هستند و دچار ریزش مو می شوند، می تواند بسیار مفید باشد.

پروتئین، روی و امگا ۶ موجود در دانه کدو تنبل باعث رشد مو و تقویت موها می شود.اگر موهایتان حالت خود را از دست داده، شروع به خوردن خوراکی هایی مانند سیب زمینی شیرین کنید چون سرشار از بتاکاروتن است و بدن آن را به ویتامین آ تبدیل می کند. در واقع هر سلول از بدن فاقد مقدار کافی ویتامین آ نمی تواند وظایفش را بدرستی انجام دهد. ویتامین آ به محافظت و تولید روغن هایی که پوست سر شما را تقویت می کنند کمک می کند و کمبود آن می تواند باعث خارش و شوره سر شود.

تخم مرغ با پروتئین بالا، روی، سلنیوم، گوگرد و آهن، یک ماده معجزه آسا برای موهای شماست. همچنین به سلولها کم می کند تا به فولیکولهای مو، اکسیژن برسانند.اسفناج همراه با سایر سبزیجات تیره رنگ دیگر حاوی آهن، بتاکاروتن، فولات و ویتامین ث است و به حفظ فولیکول های سالم مو و تولید روغن های پوست سر کمک می کند.

سایت ابانک : خوراکی هایی برای تقویت مو 

.

منبع : ww.abanak.ir