آکاایران: همه می دانند که باید هر از چندی برس های آرایشی را تمیز کرد، اما به دلایل خاصی تمیز کردن آنها فراموش می شود. برس مو هم مانند دیگر وسایل زیبایی، آلوده می شود، به خصوص اگر روی موهایت از محصولات حالت دهنده استفاده می کنی. به همین دلیل، امروز "آکا" می خواهد تو را با روش تمیز کردن برس مو آشنا کند تا بتوانی با توجه به مدل برس آن را به خوبی تمیز کنی.

قدم اول تمیز کردن برس مو شناخت مدل آن است. سپس موهای جمع شده در آن را جدا کرده و طبق روش های زیر آن را تمیز کن:

برس سرامیکی یا پلاستیکی:

آیا می دانی چگونه برس مو را تمیز کنیم؟ آیا می دانی چگونه برس مو را تمیز کنیم؟

این برس ها و شانه ها به خوبی خشک می شوند، به همین دلیل می توانی هر ماه آنها را بشوری. یک کاسه یا لگن کوچک را با آب گرم باز کن و درون آن کمی شامپوی ملایم بریز و برس مو را در آن شستشو بده. سپس برس را به خوبی آبکشی کن و اجازه بده در هوای آزاد خشک شود.

برس صاف:

آیا می دانی چگونه برس مو را تمیز کنیم؟ آیا می دانی چگونه برس مو را تمیز کنیم؟

شستن برس هایی که زیر دندانه های آنها لاستیک انعطاف پذیری قرار دارد، کمی دردسرساز است. برس موی صاف می تواند آب را در زیر پلاستیک خود گیر بیندازد که خالی کردن آن هم کار دشواری است و اگر این آب درون برس بماند می تواند منجر به بوی نامطبوع یا حتی قارچ بشود. برای شستن این برس ها بهتر است به توصیه های تولیدکننده در این مورد توجه کنی. اما باید حتماً از خالی شدن آب درون برس مطمئن شوی.

برس چوبی:

آیا می دانی چگونه برس مو را تمیز کنیم؟ آیا می دانی چگونه برس مو را تمیز کنیم؟

هنگام تمیز کردن برس های چوبی، چه آنهایی که کاملاً چوبی هستند و چه آنهایی که دسته چوبی دارند، باید احتیاط کنی. آب و صابون می توانند روکش روی چوب را از بین ببرند. به همین دلیل نباید آنها را سابید و بهتر است از شوینده های ملایم برای تمیزکردن آنها استفاده کنی.

"آیا بهترین روش تمیز کردن برس و شانه سر را می شناسی؟" را اینجا بخوانید.

.

منبع : yasaman.com