آکاایران: برای روشن شدن پوست صورت چه کنیم و چه خوراکی هایی را بخوریم؟

آکاایران: یکی از پرسش هایی که خانم هایی با پوست تیره همیشه با آن روبه رو هستند، این است که برای روشن شدن پوست صورت چه کنیم. اگر دوست داری بدانی که باید برای روشن شدن پوست صورت چه کنیم ما در اینجا با معرفی یک رژیم غذایی جالب به این پرسش پاسخ می دهیم. در اینجا یک رژیم غذایی جالب و باورنکردنی را به تو معرفی می کنیم تا بدانی که باید برای روشن شدن پوست صورت چه کنیم. این خوراکی های باورنکردنی، روشن کننده پوست هستند!

"ماسک روشن کننده پوست، معجزه ای طبیعی برای شما!" را اینجا بخوانید.

عسل و تخم مرغ حاوی آنتی اکسیدان های بسیاری هستند که می توانند از پوست در برابر آسیب های اشعه های مضر خورشید محافظت و پوست را روشن تر کنند. پرتقال نیز غنی از ویتامین C است که تأثیر مرطوب کننده و روشن کننده برای پوست دارد و به پوست کمک می کند تا کلاژن را بازسازی کند.

ترکیب این سه ماده با هم و مصرف روزانه آن می تواند باعث روشن شدن پوست شود.

۲. سوپ توفو و لوبیا:

توفو حاوی ترکیباتی است که به تولید کلاژن کمک می کند و باعث کاهش سرعت روند پیری پوست می شود؛ همچنین، برای تولید کلاژن به پوست کمک می کند.

لوبیا حاوی بسیاری از آنتی اکسیدان ها، ویتامین E و ویتامین C است که اشعه ماوراء بنفش را جذب می کنند، لکه های تیره و چین و چروک های پوست را از بین می برند و به بهبود خشکی پوست و صاف شدن آن کمک می کنند.

برای تهیه این سوپ، توفو را بشوی و آن به قطعات کوچک برش بزن. لوبیا را هم بشوی و آن را به همراه توفو در یک ظرف آب جوش بریز. ادویه جات دلخواه خود را نیز به سوپ اضافه کن و آن را برای حدود ۲ دقیقه بپز.

۳. سوپ لوبیا سیاه:

لوبیای سیاه سرشار از ویتامین ها، به خصوص ویتامین E و ویتامین B است. ویتامین E موجود در لوبیای سیاه ۶ تا ۷ برابر بیشتر از گوشت است؛ به همین دلیل، مصرف منظم آن می تواند به کاهش سرعت روند پیری پوست کمک و پوست را به طور مؤثری روشن کند.

برای تهیه سوپ لوبیا سیاه، مقداری لوبیای سیاه را در ظرفی خیس کن و چند بار آب آن را عوض کن. سپس لوبیا را با کمی مرغ یا گوشت و ادویه های دلخواه خود بپز.

۴. سوپ شیر و جو:

محققان طی تحقیقات متعددی دریافته اند که جو برای پوست، ویژگی سفیدکنندگی دارد. در واقع، عناصر اصلی غذایی موجود در جو شامل پروتئین، ویتامین B1 و ویتامین B2 چین و چروک های پوست را از بین می برند و رنگدانه های پوست را کاهش می دهند. ترکیب جو با شیر می تواند کمک زیادی به سلامتی پوست بکند.

برای تهیه سوپ جو و شیر، مقداری شیر را تنها با چند قاشق جو مخلوط کن و آن را روی حرارت قرار بده. این سوپ خوشمزه و سالم می تواند به سفید شدن پوست کمک کند.

ما در اینجا پاسخ جامعی را شامل انواع خوراکی های سفید کننده پوست به منظور جواب دادن به سؤال برای روشن شدن پوست صورت چه کنیم آوردیم. با این خوراکی ها و غذاهای متنوع به سفید شدن پوست خود کمک کن.

.

منبع : yasaman.com