آکاایران: داشتن موهای سالم به عوامل بسیاری وابسته است. از محصولاتی که استفاده می کنی گرفته تا روش های مراقبتی بسیار همه و همه در زیبایی و سلامت موهایت نقش دارند. اما آیا می دانستی خوراکی هایی که می خوری هم در زیبایی و سلامت موهایت تأثیرگذار هستند؟ در ادامه با "آکا" خوراکی هایی را بشناس که برای سلامتی موها مضر هستند.

۱. قند:

تحقیقات بسیاری که در زمینه ریزش مو انجام شدند، ثابت می کنند خوراکی های سرشار از قند برای سلامت موها مضر هستند. قند یکی از غذاهایی است که به شدت بر سفیدی زودهنگام موها تأثیرگذار است. این ماده همچنین باعث تخریب کشسانی بافت مو و شکستگی تارهای آن می شود.

۲. نمک:

درست مانند قند، نمک هم از خوراکی هایی است که برای مو ضرر دارد. سدیم و نمک برای برقراری تعادل الکترولیتی بدن ضروری هستند، اما باید بدانی مصرف میزان اضافی سدیم در بدن بسیار مضر است.

۳. MSG یا مونوسیدیم گلوتامات:

این ماده در بسیاری از خوراکی های هوس انگیز مانند چیپس، سوسیس، برگر و سیب زمینی سرخ کرده وجود دارد. این ماده یکی از مواد افزودنی بوده که باعث خوش طعم شدن مواد غذایی می شود. با اینکه این ماده چندان برای سلامتی مضر نیست، اما چنین رفتاری با موها نداشته و باعث تضعیف آنها می شود.

۴. شیرین کننده های مصنوعی:

شیرین کننده های مصنوعی که از بهبوددهنده های طعم متداول هستند، هیچ ماده مفیدی در خود ندارند. دریافت بیش از حد این مواد در بدن، باعث تخریب فولیکول موها و در نتیجه ریزش آنها می شود.

حالا که می دانی چه خوراکی هایی به موهای زیبای تو آسیب می رسانند، هنگام انتخاب غذا و خرید می توانی هوشمندانه تر عمل کنی.

"آیا نقش آب در افزایش رشد موها را می دانی؟" را اینجا بخوانید.

.

منبع : yasaman.com