آکاایران: آیا صاف شدن پوست صورت با مواد طبیعی امکان پذیر است؟

آکاایران: کدام زنی را سراغ داری که دوست نداشته باشد پوستی صاف، شفاف، جوان و شاداب داشته باشد! اگر به هر دلیلی چنین پوستی نداری، به تو توصیه می کنیم که با راهکارهای ما، مشکلات پوستی خود را رفع کنی. برای قدم اول بهتر است با بهترین مواد طبیعی و میوه ها برای صاف شدن پوست صورت آشنا شوی!

"چگونه ماسک برای صاف شدن پوست صورت بسازیم؟" را اینجا بخوانید.

صاف شدن پوست صورت با روغن درخت چای:

روغن درخت چای دارای خواص ضد باکتریایی است که به مبارزه با باکتری های مولد آکنه کمک می کند. همچنین، برای ترمیم جای زخم و جوش ها بسیار مفید است. ولی ممکن است بعضی افراد نسبت به این روغن آلرژی دارا باشند. بنابراین، توصیه می شود که قبل از استفاده از آن روی صورت خود، ابتدا آن را روی پوست ناحیه مچ دست امتحان کنی. زمانی که از حساسیت زا نبودن روغن درخت چای برای پوست خود مطمئن شدی، کافی است تکه ای پنبه را به آن آغشته کنی و آن را به طور مستقیم روی پوست خود قرار دهی. حدود یک ساعت پیش از رفتن به رختخواب این کار را انجام بده و صبح صورت خود را بشوی.

آلوئه ورا برای صاف شدن پوست صورت:

آلوئه ورا یکی دیگر از مواد طبیعی فوق العاده است که در بیشتر محصولات زیبایی برای داشتن پوستی سالم، صاف و روشن به کار می رود. آلوئه ورا به درمان آکنه، ریزش مو و کاهش چین و چروک های پوستی نیز کمک می کند.

برای این منظور، ژل موجود در برگ های گیاه آلوئه ورا را چند بار در هفته روی پوست خود بمال. همچنین، مخلوط یک قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا، دو قاشق چایخوری آب لیمو و یک قاشق چایخوری عسل را به عنوان ماسک صاف کننده پوست چند بار در هفته روی پوست صورت و گردن خود قرار بده و پوستت را پس از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بشوی.

این روش ها از بهترین شیوه ها برای صاف شدن پوست صورت به شمار می روند.

.

منبع : yasaman.com