دغدغه همه کسانی است که اینکار را برای از بین بردن موهای زائد انجام می دهند. در ادامه این مطلب از سایت فراناز نکته هایی را آورده ایم که به شما در کاهش درد اپیلاسیون کمک زیادی می کند.

نکته هایی مهم که قبل از اپیلاسیون موهای زائد باید بدانید
_ برخی خانم ها تصور می کنند هر چه موهای هر نقطه از بدنشان بلندتر باشد، هنگام اپیلاسیون تمیزتر می شود و به اصطلاح از ریشه راحت تر درمی آید اما این باور اشتباه است. موهایتان را در کوتاه ترین حالت اپیلاسیون کنید چون این کار یک مزیت بزرگ دارد؛ کمتر دردتان می گیرد!

_ روش مناسب خودتان را برای از بین بردن موها انتخاب کنید. برخی افراد تصور می کنند حتما با اپیلاسیون های خانگی می توانند تمیزتر و سریع تر این کار را انجام دهند و عده ای دیگر به کار آرایشگرها اعتقاد دارند. هر روشی را انتخاب می کنید، همان را ادامه دهید.

 _ بعد از اپیلاسیون، برای شستشوی قسمت هایی که موهایش را کنده اید، از آب سرد یا ولرم استفاده کنید. آب داغ برای این کار مناسب نیست. پوست در این زمان حساس است و آب خیلی گرم آن را بیشتر تحریک می کند.

_ بیشتر افراد تصور می کنند باید بعد از از بین بردن موهایشان حمام کنند اما اگر قبل از اپیلاسیون یک دوش کوتاه 10 دقیقه ای بگیرید، مفیدتر است چون چربی ای که روی پوستتان است، از بین می رود و موها راحت تر کنده می شود.

_ اگر این کار را در خانه انجام می دهید، 2 نکته را فراموش نکنید؛ مکانی آرام و البته کاملا تمیز برای این کار انتخاب کنید و هنگام اپیلاسیون پوست را با دست دیگر بکشید.

_ مرطوب کننده ها مثل یک مرهم عمل می کنند. لایه شاخی پوست یا اپیدرم پوست بعد از اپیلاسیون حساس است و مرطوب کننده ها باعث کم شدن این التهاب می شوند.

_ سعی کنید حتما حوله و وسایل اپیلاسیون را قبل از مصرف ضدعفونی کنید تا دچار بیماری پوستی نشوید.

_ خیلی از آرایشگرها بعد از اپیلاسیون، استفاده از تسکین دهنده های پوست را به شما پیشنهاد می دهند که اتفاقا برای پوست مناسب است اما اگر پوست حساسی دارید، ممکن است به برخی از این مواد واکنش نشان دهید بنابراین حتما از قبل بپرسید این مواد مناسب پوست های حساس هم است یا نه.

مطالب مرتبط :

ترفند های به درد بخور اپیلاسیون پوست

روش اصولی و صحیح اپیلاسیون بدن

برای هر قسمت از بدن چه روش اپیلاسیون بهتر است؟

.

منبع : faranaz.com