آکاایران: در ادامه این مطلب راهنمای انتخاب لباس براساس رنگ پوست را برای شما عزیزان تهیه کرده ایم.

آکاایران: راهنمای انتخاب لباس براساس رنگ پوست

اگر رنگ پوستتان روشن و یا سفید است و اگر رنگ چشمانتان آبی، سبز و یا فندقی است و اگر رنگ موهایتان قهوه ای، قرمز(شرابی) و یا فندقی است باید رنگ های زیر را انتخاب کنید: آبی، سبز (به خصوص اگر رنگ مو هایتان حنایی و یا قرمز باشد)، قرمز و رنگ هایی که مایل به بنفش باشند. قرمز سیر و تیره، خاکستری، مشکی اما در انتخاب این رنگ دقت داشته باشید.

اگر صورت و چهره شما لاغر است با توجه به رنگ پوست و مویی که در بالا گفته شد باید از این رنگ ها اجتناب کنید: زرد، رنگ هایی که نارنجی و یا مایل به این رنگ هستند، ترکیبات رنگ بژ، سفید، از لحاظ آرایش: رنگ نقره ای آبی را انتخاب کنید و اگر به مهمانی می خواهید بروید و قصد دارید جواهرات خود را نیز استفاده کنید، بهتر است رنگ های طلایی و نقره ای را استفاده کنید.

اگر پوستتان روشن است ولی موهایتان دارای رنگی تیره است، و اگر رنگ چشمانتان مشکی و یا قهوه ای است و رنگی تیره دارد مانند رنگ موهایتان، بهتر است از رنگ های زیر استفاده کنید: رنگ های آبی، قرمز تند، رنگ سبز و ترکیبات آن و مشکی و از رنگ های گفته شده در زیر اجتناب کنید: از رنگ هایی ملایم، قهوه ای و سفید و برای آرایش کردن خود، رنگ های گرم را انتخاب کنید و از رنگ های مانند قهوه ای، طلایی و نارنجی استفاده کنید.

.

منبع : gahar.ir