آکاایران: انواع جراحی زیبایی امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده اند. در زمینه های مختلف زیبایی این گونه جراحی ها صورت میگیرند. اما هرکدام از اعمال جراحی زیبایی شرایط جسمی و فیزیکی لازم را میطلبند. در ادامه به بررسی هریک از آن ها خواهیم پرداخت.


جراحی زیبایی، به اعمال جراحی پزشکی می گویند که برای تغییر و زیباسازی یا رفع آسیب های ظاهری بخشی از صورت یا بدن انجام می شود.

جراحی زیبایی یکی از جراحی هایی است که از گذشته در دنیای پزشکی بوده است اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی این جراحی به مراتب راحت تر و مطمئن تر از پیش شده است. جراحی زیبایی در اصل همان جراحی پلاستیک است که در خیلی از مواقع برای اصلاح عیوب برخی از اندام ها یا بازسازی آن ها انجام می شود.
جراحی زیبایی توسط جراح پلاستیک انجام می شود که بسته به نوع جراحی، تخصص فرد جراح هم می تواند متغییر باشد. به عنوان مثال عمل زیبایی بینی را هم جراح و متخصص گوش و حلق و بینی می تواند انجام دهد و هم جراح پلاستیک. اما اولین نکته ای که در جراحی زیبایی حائز اهمیت است انتخاب کاندید مناسب است. اگر کاندید به درستی انتخاب شود عوارض های احتمالی به حداقل خواهند رسید. همچنین تبحر و تجرب جراح هم در نتیجه جراحی می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد.
جراحی زیبایی شامل موارد بسیار زیادی از جمله موارد زیر است :

جراحی زیبایی چیست

جراحی بینی
برجسته سازی گونه ها
درون کاشت سینه
جراحی زیبایی گوش
جراحی مؤنث سازی چهره
جراحی زیبایی سینه
برجسته سازی لب ها
افزایش قد
رفع افتادگی پلک ها

جراحی زیبایی، در چه مواقعی بیشترین کاربرد را دارد؟

جراحی زیبایی دامنه گسترده ای دارد و تنها به یک یا دو جراحی محدود نمی شود. جراحی بینی، جراحی پلک، لیپوساکشن، جراحی چانه ( زاویه سازی فک) و غیره در خیلی از مواقع با کمک جراحی زیبایی یا همان جراحی پلاستیک می توان مشکلات مادرزادی را درمان کرد. به عنوان مثال برخی از کودکان از همان نوزادی با مشکل افتادگی پلک مواجه هستند یا لب شکری هستند.
این کودکان می توانند در سنین مناسب مشکل خود را با کمک جراحی زیبایی حل کنند. به غیر از مشکلات مادرزادی می توان مشکلاتی که در برخی از سوانح به وجود آمده اند هم با کمک جراحی زیبایی درمان کرد که سوانح اشکال مختلفی دارند مانند تصادف، ضربه، زمین خوردن و سوختگی.

چطور کاندید مناسب، جراحی زیبایی را می توان انتخاب کرد؟

برای انتخاب کاندید جراحی زیبایی، جلسات مشاوره قبل از جراحی هم برای بیمار و هم برای جراح بسیار حائز اهمیت است. دراین جلسات باید به بیمار بها داد و از مقتضیات سنی، وضعیت روانی، شخصیتی، فرهنگی، خانوادگی و موقعیت اجتماعی او اطلاعات کافی به دست آورد.

جراحی زیبایی

چطور برای جراحی زیبایی، جراح مناسب را انتخاب کنیم؟

برای انجام جراحی زیبایی اولین نکته ای که افراد کاندید باید به آن دقت دارا باشند اعتماد به جراح است. این افراد باید به تجرب و تبحر پزشک خود مطمئن باشند و به علاوه از مدرک پزشکی آن اطمینان کامل دارا باشند. چرا که جراحی زیبایی کاری بسیار تخصصی است که باید افراد علم آن را به خوبی دارا باشند.

.

منبع : hidoctor.ir