آکاایران: ممکن است در گذشته پرسیدن سؤالات به ظاهر ساده از دیگران کمی دشوار به نظر می رسید، اما باید گفت هیچ عیبی در یافتن توصیه هایی برای حل معماهای ساده موجود نیست. یکی از این مشکلات شایع لکه های سیاه زیر چشم است که برخی از افراد را کلافه کرده است. با بنیتا همراه شوید تا پاسخ سؤال خود را دریافت کنید.

ممکن است در گذشته پرسیدن سؤالات به ظاهر ساده از دیگران کمی دشوار به نظر می رسید، اما باید گفت هیچ عیبی در یافتن توصیه هایی برای حل معماهای ساده موجود نیست. یکی از این مشکلات شایع لکه های سیاه زیر چشم است که برخی از افراد را کلافه کرده است. با بنیتا همراه شوید تا پاسخ سؤال خود را دریافت کنید.

لکه های سیاه زیر چشم چگونه شکل می گیرند؟

نداشتن خواب کافی می تواند شایع ترین دلیل بروز این لکه ها باشد. دکتر دوریس دِی، متخصص امراض پوستی در شهر نیویورک می گوید گاهی اوقات داشتن یک شغل دشوار، وجود یک کودک تازه به دنیا آمده و یا گرفتار شدن در کوران امتحانات ما را مجبور به بیدار ماندن تا صبح می کند. اگر متوجه تغییر رنگ پوست خود به خاطر آلرژی های فصلی شده اید، زیاد نگران نباشید، هیچ اتفاقی قرار نیست برای شما بیفتد. آلرژی ها یکی دیگر از دلایل عمده ی سیاهی زیر چشم هستند، زیرا پوست دچار خارش شده و همین خارش می تواند ما را به مالیدن و خاراندن بیش ازحد وادار کند. درنهایت پدید آمدن لکه های سیاه اتفاق عجیبی نخواهد بود. گشاد و نمایان شدن رگ های خونی بر روی صورت نیز می تواند موجب تغییر رنگ آن شود. این رگ ها باعث قرمز و یا کبودی رنگ پوست می شوند. ژنتیک نیز می تواند عاملی کلیدی باشد. اگر خانواده ی شما دارای چنین لکه های سیاه رنگ حادی است، شانس شما نیز برای به ارث بردن چنین لکه هایی افزایش می یابد. متأسفانه لکه های سیاه ژنتیکی غیرقابل پیشگیری هستند، اما برخی از روش ها وجود دارد که می تواند آن ها را کمرنگ تر و نامحسوس تر کند.

خشکی پوست می تواند شکل لکه های سیاه روی پوست را بدتر کند، بخصوص که دلیل آن مصرف الکل و یا غذاهای شور باشد. مرطوب نبودن پوست منجر به پف کردن زیر چشم و تغییر رنگ پوست می شود؛ اما خبر خوب این است که راه درمان این مشکل بسیار آسان است. دی می گوید نوشیدن فراوان آب می تواند تأثیری چشمگیر بر روی چشم های شما داشته باشد.

چگونه آن ها را درمان کنیم؟

توصیه ی دی به منظور اقدام علیه این لکه های سیاه، تقویت پوست اطراف چشم هاست. او می گوید من واقعاً عاشق کرم هایی هستم که دارای موادی نظیر نیاسینامید، پِپتید، کافئین و رتینول هستند. اگر داروهای موجود در داروخانه ها هنوز هم به درمان پوست شما کمکی نکرده اند، به نزد یک متخصص امراض پوستی رفته و از تجویزهای موضعی او و یا سایر روش های درمانی نظیر لایه برداری و لیزر بهره ببرید. یکی دیگر از محصولات آرایشی که می تواند به طور روزانه از اطراف چشم شما مراقبت کند کرم ضد آفتاب است. اشعه ی فرابنفش نور خورشید می تواند لکه های سیاه اطراف چشم را بیشتر نمایان کند.

نگران نباشید، آرایش همیشه به کمک شما می آید

مشخصاً آرایش یک راه درمان قطعی محسوب نمی شود، اما اگر در شرایط اضطراری قرار دارید، اندکی کرم پودر می تواند به شما کمک کند. گیتا باس، متخصص گریم، می گوید هرگز از کرم پودرهای قوی برای مخفی کردن لکه های سیاهی استفاده نکنید، این کرم پودرها می توانند در شیارهای بسیار زیر صورت نفوذ کرده و ظاهر لکه های سیاهی را بدتر کنند. به جای این کار از یک کرم پودر سطحی از نوع مدادی استفاده کنید. این کرم پودرها برای پوشاندن سریع لکه های سیاهی دور چشم فاقد استفاده از مواد آرایشی فراوان بسیار مفید هستند. برای پوشش بیشتر می توانید از یک کرم پودر مات تر بر روی کرم پور مدادی استفاده کنید.

 

.

منبع :