آکاایران: برنامه منظم مراقبت از پوست

فرض ما این است که شما می خواهید به طور جدی از پوست خود مراقبت کنید و تمام محصولات مراقبت از پوست را نیز برای این منظور تهیه کرده اید اما نمی دانید که چه زمانی باید از چه محصولی استفاده کنید. همچنین می خواهید بهترین راه مراقبت از پوست را انتخاب کنید اما دقیقاً نمی دانید که این کار را چگونه باید انجام دهید. باید به شما بگوییم که دیگر نیازی به نگرانی نیست زیرا ما در این مقاله سعی کرده ایم تا بهترین روتین روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه برای داشتن پوستی دلپذیر و عالی را به شما معرفی کنیم پس در ادامه با بنیتا همراه باشید.

برنامه منظم مراقبت از پوست -آکاماسک-صورت
Credit: Good Housekeeping

نحوه مراقبت از پوست به صورت روزانه 

انتخاب یک روش مناسب برای مراقبت از پوست، یک انتخاب نیست بلکه کاری است که شما حتما باید انجام دهید. نیازی نیست تا این کار را با انجام روش های پیچیده و زمان بر انجام دهید بلکه باید یکسری کارهای کوچک را هر روز یا هر شب انجام دهید. صبح ها و عصر ها باید صورت خود را بشویید. اهمیت شستشوی عصرانه زمانی بیشتر می شود که شما در طول روز صورت خود را آرایش کرده باشید. بعد از شستشوی روزانه صورت باید از مرطوب کننده و ضدآفتاب استفاده کنید. عصرها می توانید صورت خود را لایه بردای کرده و سپس از مرطوب کننده استفاده کنید. اینها قدم های کوچکی هستند که هر شخصی برای مراقبت روزانه از پوست خود باید انجام دهد.

اگر پوست صورت شما جوش یا لکه های تیره دارد، برای مراقبت روزانه از پوست خود باید از محصولات بیشتری استفاده کنید. به یاد داشته باشید که جوش ها و لکه ها با استفاده نامنظم از محصولات مراقبت از پوست از بین نمی روند بلکه برای این منظور باید به طور مرتب و مداوم از آنها استفاده کنید. این نکته در مورد محصولات ضدپیری نیز صادق است اگر می خواهید از شر چین چروک های پوست خود خلاص شوید باید به طور مرتب و روزانه از محصولات مناسب مانند انواع سرم ها و کرم ها بعد از پاکسازی صورت استفاده کنید. 

 لایه-برداری-صورت
Credit: Cosmopolitan

نحوه مراقبت از پوست به صورت هفتگی

شما باید هفته ای یکبار پوست خود را ارزیابی کنید و تصمیم بگیرید که برای مراقبت بهتر، از چه محصولاتی می توانید استفاده کنید. به عنوان مثال خشک یا چرب بودن پوست و همچنین تغییرات آب و هوایی می تواند در انتخاب محصولات توسط شما تاثیرگذار باشد بنابراین زمانی را به صورت هفته ای به این تصمیم گیری ها اختصاص دهید.

شما باید حداقل هفته ای یکبار پوست خود را لایه برداری کنید. همه دوست دارند پوستی نرم، لطیف، سالم و درخشان دارا باشند و لازمه داشتن چنین پوستی، لایه برداری است. باتوجه به محصولی که برای لایه برداری صورت خود انتخاب می کنید می توانید این کار را هفته ای یک یا چندبار انجام دهید. قبل از استفاده از هر لایه برداری باید به دقت نحوه استفاده از آن را بخوانید. همچنین استفاده از ماسک صورت به طور هفتگی نیز ایده خوبی است. اگر پوست تان نیاز به رطوبت دارد می توانید از ماسک های آبرسان استفاده کنید یا اگر پوست تان جوش زده است می توانید از ماسک های پاکسازی کننده پوست استفاده کنید. در صورتی که پوست تان تحریک شده است، استفاده از ماسک های تسکین دهنده توصیه می شود.

 برنامه-سالانه-مراقبت-از-پوست
Credit: Good Housekeeping

نحوه مراقبت از پوست به صورت ماهانه

ماهی یکبار باید خدمات مراقبت از پوست را انجام دهید. امروزه بسیاری از مراکز ماساژ، اینگونه خدمات پوستی را نیز ارائه می دهند که برای صرفه جویی در هزینه و زمان می توانید به آنها مراجعه کنید. اگر پرداخت این هزینه ها به صورت ماهانه سخت است می توانید به جای استفاده از سرویس کامل، تنها خدمات ضروری را انتخاب کنید. این خدمات نه تنها می توانند مشکلات پوستی شما را درمان کنند بلکه می توانند از بروز مشکلات جدی تر و حتی پیری پوست نیز جلوگیری کنند. با انجام این خدمات می توانید مطمئن شوید که پوست شما از تمام مراقبت های ضروری بهره مند می شود.

 برنامه-ماهانه-مراقبت-از-پوست
Credit: Huffingtonpost

نحوه مراقبت از پوست به صورت سالانه

یکبار در سال باید به پزشک متخصص مراجعه کرده و خال های موجود روی کل بدن خود را چک کنید. انجام این کار بسیار مهم است زیرا اگر سرطان پوست به موقع تشخیص داده شود، قابل درمان تر از زمانی است که دیر تشخیص داده شود. به یاد داشته باشید که در صورت مشاهده لکه های مشکوک روی پوست که درمان نمی شوند نیز باید در اسرع وقت به متخصص پوست مراجعه کنید.

    مقالات مرتبط
  •  برنامه-هفتگی-مراقبت-از-پوست
    اگر رژیم می گیرید مراقبت از پوست را جدی تر بگیرید
  •  برنامه-روزانه-مراقبت-از-پوست
    ۷ راز مراقبت از پوست که مدل ها رعایت می کنند

.

منبع :