آکاایران: انار بسیار فراتر از یک میوه خوشمزه بوده و دارای خواص بسیاری برای سلامتی و زیبایی بدن تو است. اگر تو هم از دوست داران این میوه خوشمزه هستی، در ادامه با "آکا" همراه باش تا با خواص انار برای سلامتی و زیبایی بدن آشنا بشوی.

۱. انار برای حفظ سلامتی پوست:

کلاژن اساسی ترین ماده تشکیل دهنده پوست انار است که لطافت و استحکام پوست را تضمین می کند. برخی مواد موجود در انار باعث جلوگیری از تجزیه کلاژن توسط آنزیم ها می شوند و در نتیجه سلامتی پوست را افزایش می دهند. این مواد همچنین به رشد سلول های سازنده الاستین و فیبر کمک کرده که موجب لطافت پوست می شوند.

۲. انار برای مرطوب کردن پوست:

انار سرشار از اسید پونیسیک، یک نوع اسید چرب امگا ۵ است. روغن استخراج شده از هسته این میوه می تواند پوست را مرطوب کند.

۳. انار برای ترمیم سلولی:

آسیب دیدگی پوست معمولاً منجر به بروز مشکلاتی از قبیل چندرنگ شدن پوست و ایجاد لکه های پیری می شود. از آنجایی که انار از اپیدرم (لایه بیرونی پوست) محافظت کرده و بازسازی و ترمیم پوست را تسریع می کند، برای جوانی پوست بسیار پرفایده است!

۴. انار برای درمان جوش:

جوش صورت به دلیل مشکلات گوارشی یا عدم تعادل هورمونی به وجود می آید. از آنجایی که انار سرشار از ویتامین C است، می تواند تولید سبوم (چربی طبیعی پوست) را تنظیم کند. انار همچنین مشکلات گوارشی را تصحیح می کند و باعث گردش خون سالم در بدن می شود.

۵. انار برای پوست خشک:

ساختار مولکولی بسیار کوچک انار به آن اجازه می دهد تا به خوبی در پوست نفوذ کرده و اثربخشی آن برای درمان پوست خشک را بیشتر می کند. انار حاوی اسید پونیسیک (یک اسید چرب امگا ۵) بوده که به پوست آبرسانی کرده و توانایی التیام پوست خشک، ترک خورد و آسیب دیده را دارد.

"۴ نکته ارزشمند برای زیبایی صورت که جایی نشنیده ای!" را اینجا بخوانید.

.

منبع : yasaman.com