آکاایران: با فواید روغن نارگیل برای پوست صورت آشنا شو!

آکاایران: امروزه روغن نارگیل نه فقط در طبخ و پز، بلکه در زیبایی نیز کاربردهای زیادی دارد. برای این که به فواید روغن نارگیل برای پوست صورت پی ببری و استفاده از این ماده را جزو مراقبت های روزانه پوست خود قرار دهی، در ادامه این مطلب با خواص منحصر به فرد روغن نارگیل آشنا شو.

"راز سفید شدن پوست صورت با معجزه آلوئه ورا" را اینجا بخوانید.

روغن نارگیل مرطوب کننده پوست است: روغن نارگیل در دمای اتاق جامد است؛ اما به محض استفاده روی پوست، ذوب می شود و به راحتی به داخل پوست نفوذ و آن را مرطوب می کند. برای این منظور، مقدار کمی از روغن نارگیل را با کف هر دو دست به مدت پنج تا ده دقیقه روی پوست خود ماساژ بده.

روغن نارگیل پاک کننده طبیعی آرایش است: پاک کردن آرایش پیش از خواب، ایده ای عالی برای نفس کشیدن پوست است. برای این کار، روغن نارگیل را با پنبه روی صورت خود بمال؛ پنج دقیقه صبر کن و سپس صورتت را با آب و شوینده ای ملایم شست وشو بده.

در ضمن، روغن نارگیل پاک کننده عمقی پوست صورت و لایه برداری ملایم برای پوست است. مخلوط روغن نارگیل، شیر، آرد برنج یا بلغور جوی دوسر و کمی آب لیمو، بهترین ترکیب برای باز کردن منافذ پوست است.

روغن نارگیل به عنوان یک سپر ضدباکتری و ضدقارچی عمل می کند: خواص ضدباکتری روغن نارگیل می تواند خطر ابتلا به عفونت های باکتریایی و قارچی و آکنه را کاهش دهد.

روغن نارگیل از آفتاب سوختگی مانع می شود: روغن نارگیل با SPF 4 از پوست در برابر تابش نور خورشید محافظت می کند. در ضمن، ویژگی آنتی اکسیدانی روغن نارگیل می تواند اثرات اکسیداسیون را روی پوست کاهش دهد.

روغن نارگیل چین و چروک پوست را کاهش می دهد: روغن نارگیل با از بین بردن چین و چروک های پوست، به صاف و جوان شدن پوست کمک می کند.

روغن نارگیل مانع از پیری زودرس پوست می شود: پیری زودرس پوست ناشی از اکسیداسیون به علت تابش اشعه UV، آلودگی محیط زیست و آسیب های ناشی از رفتارهای خشن و استفاده از مواد شیمیایی نامناسب است.

روغن نارگیل می تواند از پیری زودرس پوست جلوگیری کند: این ماده به عنوان مرطوب کننده پوستی ملایم، به عنوان مانعی فیزیکی در برابر گرد و غبار و سایر آلودگی های محیطی عمل می کند؛ در حالی که ویژگی مرطوب کنندگی و آنتی اکسیدانی آن باعث کاهش آسیب اکسیداتیو پوست می شود.

.

منبع : yasaman.com