آکاایران: پیش از لیزر موهای زاید صورت این سوالات را بخوان

آکاایران: لیزر موهای زاید صورت و بدن از روش های متداول و نسبتاً دائمی برای از بین بردن این موهای اضافی است. اگر تو هم دوست داری از این روش برای زیبایی بیشتر چهره خود استفاده کنی، در این مطلب به کمک تو آمده ایم. در ادامه "آکا" سوالات متداولی که پیش از لیزر موهای زاید صورت و بدن ممکن است برای هر فردی پیش بیاید را پاسخ می دهد. خواندن این سؤالات می تواند در تصمیم گیری بهتر تو نقش مهمی ایفا کند.

آیا لیزر موهای زاید دردناک است؟

افرادی که از روش لیزر موهای زاید استفاده کرده اند، می گویند در حین انجام این کار، احساس نیشگون می کنند. اما باید بدانی که در اکثر مواقع، پزشکان از ژل خنک کننده استفاده می کنند که حس لیزر را کاهش می دهد. برخی از افراد هم خارش، قرمزی یا التهاب جزئی را تجربه می کنند که در عرض چند روز از بین می رود.

به چند جلسه لیزر موهای زاید نیاز است؟

با توجه به ماهیت نامرتب چرخه رشد مو، که برخی از تارهای مو بیشتر و برخی دیگر دیرتر رشد کرده، لیزر موهای زاید نیازمند چند جلسه است تا بتواند تمام تارهای مو را در چرخه فعال و در حال رشد، هدف قرار بدهد. تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای زاید برای هر فرد متفاوت است، اما اکثر افراد نیازمند ۴ تا ۶ جلسه هستند که در فاصله ۴ تا ۶ هفته ای انجام می شود.

لیزر چگونه تارهای مو را نشانه می گیرد؟

لیزرها از پالس های نوری و الکتریکی برای گرم کردن فولیکول و از بین بردن ریشه های آنها، فاقد آسیب به پوست استفاده می کنند. روش لیزر موهای زاید با هدف قرار دادن فولیکول، مانع رشد موهای زاید می شود.

از لیزر موهای زاید برای چه قسمت هایی می توان استفاده کرد؟

از این روش می توان برای همه قسمت های بدن به جز ابروها استفاده می شود. دلیل آن هم این است که پزشکان ترجیح می دهند به پوست دور چشم نزدیک نشوند.

"آیا می دانی چگونه باید برای لیزر موهای زائد بدن آماده شد؟" را اینجا بخوانید.

.

منبع : yasaman.com