آکاایران: درمان خودسرانه موهای زاید ممنوع

آکاایران: برای درمان پرمویی و موهای زاید لازم است علل هر کدام جداگانه بررسی شود

 

برای درمان پرمویی و موهای زاید لازم است علل هر کدام جداگانه بررسی شود. درمان موهای زاید و پرمویی متفاوت بوده و درمان های خودسرانه برای پرمویی یا موهای زاید، می تواند مشکل آفرین باشد


خودسرانه اقدام به درمان موهای زاید نکنید
دکتر عرفانی  متخصص پوست و مو، با اشاره به اینکه پر مویی معمولا در کل بدن ایجا می شود، گفت: پر مویی معمولا در نواحی مانند چانه، روی سینه و نواحی ران ها ایجاد می شود.
این متخصص پوست و مو با بیان اینکه یکی از علت های ایجاد موی زاید، اختلالات هورمونی است، اضافه کرد: یکی از علل ایجاد موهای زائد در زنان، افزایش سطح هورمون های مردانه است که علاوه بر رشد موهای زائد، موجب ریزش موی سر و ایجاد آکنه نیز می شود.
این متخصص پوست و مو با اشاره به اینکه یکی از روش های رفع موهای زاید و پرموئی، لیزر است، اضافه کرد: معمولا  70 درصد موهای ضخیم و مشکی با چندین مرتبه لیزر از بین می روند، البته افرادی که موی زاید دارند باید پیش از اقدام به لیزر موها، علل ایجاد آن را ریشه یابی و درمان کنند.
دکتر عرفانی ادامه داد: موی زائد معمولا در زنانی دیده می شود که مبتلا به کیست های تخمدانی هستند و این افراد بهتر است پیش از اقدام برای از بین بردن موهای زائد، دورهای درمانی را طی کرده باشند.
وی در خصوص درمان های طب سنتی و استفاده از برخی روغن ها مانند روغن مورچه به منظور کمتر شدن موی زاید، گفت: اطلاع خاصی در این زمینه ندارم، اما بهتر است افراد اقدام به درمان خودسرانه موهای زائد نکنند؛ زیرا چنین مشکلاتی به راحتی قابل درمان نیست.


4.25

منبع :