آکاایران: استفاده از آرد نخود برای سفید کردن پوست

ترفندهای زیبایی پوست در کشورهای مختلف

آکاایران: ترفندهای زیبایی پوست در کشورهای مختلف

اختصاصیآکا ایران: 

در هر کشوری ترفندها و نکاتی برای زیبایی و آرایش وجود دارد که در این مطلب در برخی از نقاط جهان این نکات را بیان می کنیم .

استفاده از روغن زیتون در ایتالیا

زنان ایتالیایی به لطافت لب هایشان اهمیت زیادی می دهند و زمانی که لب هایشان خشک، پوسته پوسته و یا آفتاب سوخته می شود از روغن زیتون استفاده می کنند .

ترفندهای آرایشی

حمام کردن با عرقیات معطر در ژاپن

ژاپنی ها برای زیبایی خود با گیاهان و عرقیات معطر حمام می کنند . این نوع حمام کردن علاوه بر جسم ، روح را پاک می کند . ژاپنی ها با یک برس بدن شان را ماساژ می دهند و بعد از آن دوش آب ولرم می گیرند . وان را با آب داغ پر می کنند و در وان برگ های معطر می ریزند و در وان می خوابند تا بدن شان خوشبو شود . ژاپنی ها با این کار پوست شان را شاداب و خوشبو می کنند .

چای سفید برای زیبایی پوست در چین

چینی ها همیشه پوست جوان و شادابی دارند و با تحقیق متوجه شدیم که آنها برای شادابی پوست و حفاظت از پوست شان در برابر رادیکال های آزاد چای سفید می نوشند .

زیبایی پوست

استفاده از سیب زمینی در اسپانیا

اسپانیایی ها برای این که تیرگی دور چشم شان را از بین ببرند از سیب زمینی استفاده می کنند . آنها برای این کار ورقه های سیب زمینی را به مدت 10 دقیقه روی چشمان شان قرار می دهند تا تیرگی دور چشم شان از بین برود .

جوان سازی پوست در ژاپن

ژاپنی ها همیشه پوست شاداب و زیبایی دارند . آنها برای رفع چین چروک  ، جوان سازی و تزریق مواد مغذی به پوست و مو و پس از زایمان از روغن درخت کاملیا استفاده می کنند .

موهای زیبا و پرپشت در هند

هندی ها همیشه موهای زیبا ، درخشان و پرپشت دارند . راز موهای زیبای آنها در استفاده از روغن نارگیل است . برای این که شما هم موهای درخشان و زیبایی داشته باشید روغن نارگیل را گرم  کنید و پوست سرتان را با آن ماساژ دهید و روز بعد سرتان را بشویید .

ترفندهای زیبایی پوست در کشورهای مختلف -آکاترفندهای زیبایی پوست

زیبایی پوست با آواکادو در برزیل

از گیاه آواکادو برای ماسک صورت ، شامپو و کرم مرطوب کننده استفاده می شود . این گیاه پر از چربی های غیر اشباع و مواد ریز مغذی شامل ای ، آ ، سی ، بی 6 ، آهن ، پتاسیم و روی است. مصرف آواکادو باعث کاهش کلسترول خون ، کاهش ترشح انسولین و کاهش التهابات می شود . برزیلی ها گیاه آواکادو را با شکر و شیر مخلوط می کنند و روی پوست شان می مالند . با خوردن این مایع پوست سیاه تان روشن  خواهد شد .

نکات آرایشی

زیبایی پا در آلمان

مردم آلمان به زیبایی و حمام پا اهمیت زیادی می دهند. این مردم پاهای شان را به مدت 20 دقیقه درون حمامی از آب ولرم، نمک و روغن های گیاهی قرار می دهند. سپس پاهایشان را سنگ پا می زنند و از یک کرم مرطوب کننده نیز استفاده می کنند.

زیبایی پوست در روسیه

زنان روسیه ای همیشه صورت های شاداب و جوانی دارند و هیچ وقت از وسایل آرایشی استفاده نمی کنند . آن ها روزانه کفیر می نوشند. این نوشیدنی سرشار از کلسیم، ویتامین بی، ریز مغذی، پروتئین می باشد و باعث هضم بهترمواد غذایی و طراوت و زیبایی پوست می شود.

ترفندهای آرایشی

اپیلاسیون در ایران

بند انداختن و اپیلاسیون از شیوه های رایج از بین بردن موهای زائد در ایران است. زنان ایرانی با بند انداختن موهای زائدشان را از بین می برند و از موم گرم و سرد نیز استفاده می کنند. بند انداختن بهترین روش برای از بین بردن موهای صورت و ابرو می باشد و می توانید از موچین هم استفاده کنید. زنان اسپانیا و کانادا نیز از این روش استفاده می کنند.

سفید کردن آرنج و زانو در هند

مردم هند برای لایه برداری و پاک سازی پوست از آرد نخود استفاده می کنند. زنان هندی آرد نخود را با آب یا چای مخلوط می کنند و روی صورت شان می مالند تا پوست تان پاک سازی شود. روی این خمیر آب لیمو ترش بریزید و برای سفید کردن آرنج و زانوهای خود استفاده کنید.

منبع :