آکاایران: در خانه رژلب قرمز و پنکیک درست کنید

آکاایران: ساخت رژلب و پنکیک خانگی بدون سرب و جیوه

در خانه رژلب قرمز و پنکیک درست کنید

اختصاصیآکا ایران:  

لوازم آرایشی از مواد شیمیایی ، نگهدارنده ها و آلرژن ها ساخته می شود و در عین گران قیمت بودن به پوست شما آسیب های فراوانی می زند.  می توانید خودتان برای ساخت لوازم آرایشی دست به کار شوید و با مواد طبیعی و خوراکی رژلب و کرم پودر درست کنید. در آخر مقاله قادر خواهید بود پنکک و یک نرم کننده لب رنگی با مواد طبیعی درست کنید تا در عین زیبا بودن به پوست تان آسیبی وارد نشود.

درست کردن نرم کننده لب رنگی

درون یک ظرف شیشه ای که بتوانید روی حرارت یا ماکروویو قرار  دهید ، کمی موم زنبور عسل بریزید و روی حرارت گاز یا ماکروویو قرار  دهید . اگر موم را روی اجاق گاز گذاشتید به طور مداوم هم بزنید و اگر از مایکرویو استفاده می کنید هر 30 ثانیه آن را از مایکرویو بیرون آورید و هم بزنید. سپس چغندری پوست گرفته را در آب میوه گیری آب آن را بگیرید و در ظرفی شیشه ای بریزید. وقتی موم کاملا ذوب شد به هر میزان که دوست دارید در آن آب چغندر بریزید و هم بزنید. مخلوط را در ظرفی بریزید و کنار بگذارید تا خنک شود . از این مخلوط می توانید به جای رژ لب استفاده کنید .

درست کردن پنکک پوست

کمی آرد برنج درون ماهی تابه بریزید و روی حرارت قرار دهید. حرارت را کم کنید و آرد را مرتب هم بزنید تا قهوه ای رنگ شود. وقتی آرد به رنگ دلخواه و یک دست در آمد، حرارت را خاموش کنید و اجازه دهید سرد شود. بعد از خنک شدن پنکک را در یک ظرف درب دار بریزید و به عنوان پنکک استفاده کنید.

  • می توانید آرد برنج را با پماد زینک اکسید مخلوط  کنید تا ضد آفتاب طبیعی بسازید.

منبع :