من پس از عروسی، همه موهایم را کاملا کوتاه کردم! و این چیزهایی است که یاد گرفتم:

مد و زیبایی آکا ایران

تابستان گذشته، من ازدواج کردم. و مثل اینکه یک کلیشه باشم، مدت کوتاهی پس از عروسی، موهایی را که دو سال زمان برده بود تا بلند شوند، کوتاه کردم! من عاشق مدل موی کوتاه جدیدم هستم. در واقع، حتی از الان هم موهایم کوتاه تر بود.

 

این تغییر آسان نبود. از نشان دادن موهای جدیدم به شوهر از همه جا بی خبرم، تا اینکه وقتی کلاه بسر میگذاشتم شبیه جاستین بیبر می شدم، با لحظات متعددی روبرو شدم. اگر شما هم به کوتاه کردن موهایتان فکر میکنید، بنظر من این لحظات چیزهاییست که با آنها روبرو می شوید، و بد نیست که از آنها با خبر باشید.

۱. وقتی که آرایشگرم اولین برش را زد

 

روزی که می خواستم موهایم را کوتاه کنم، شروع به حدس زدن دوباره درباره خودم کردم. آیا واقعا شبیه به یک مادر بنظر خواهم رسید؟ آیا شوهرم همچنان فکر خواهد کرد که جذابم؟ صورتم ممکن است چاق بنظر برسد؟ من به هر شخصی که با موهای کوتاه از جلویم می گذشت توجه کردم و سعی کردم یک موجودی ذهنی از آنچه بنظر خواهم رسید یا نه، بدست بیاورم. سپس، تصمیمم را گرفتم.

 

من به سالن رفتم، روی صندلی نشستم و گفتم «بیا انجامش بدیم». نمی توانستم صبر کنم تا آرایشگرم اولین برش را بزند. وقتی این کار را کرد، دیگر نمی توانستیم به عقب برگردیم! بعد از اولین صدای تیک تیک قیچی، یک نفس عمیق کشیدم. من کاملا آرام شدم. حتی دو ماساژ پوست سر گرفتم و یک فنجان چای بابونه و نعنا نوشیدم!

۲. وقتی دسته های بزرگ مو را روی زمین دیدم

 

من هیچ وقت فکر نمی کردم که موهای زیادی داشته باشم، اما دسته های موی روی زمین، حرفی خلاف این را به من میگفت!

۳. هنگامی که همسرم برای اولین بار موهایم را دید

 

من مطلقا به همسرم نگفته بودم که میخواهم موهایم را کوتاه کنم. بهرحال من می خواستم این کار را انجام دهم، و انتظار نداشتم که او در جواب بگوید «عزیزم، برو موهایت را کوتاه کن!». برای اینکه او یک مرد است، و هیچ ایده ای درباره ی مو ندارد. وقتی از سالن برگشتم، از جلوی در به عقب کشیده می شدم! بعد از شوک اولیه، مرد من متوجه شد که چقدر موهای کوتاهم را دوست دارد! و من اصلا فکر نمی کنم که او این حرف را غیر واقعی گفته باشد. مردها واقعا موهای کوتاه را دوست دارند.

۴. وقتی من آنرا خودم مدل دادم

 

کسانی که می گویند داشتن موهای کوتاه آسان است، الف) یا هیچوقت موی کوتاه نداشته اند ب) یا وقت زیادی را صرف موهای بلندشان می کنند، کارهایی الکی مثل خشک کردن موها با سشوار و استفاده از برس گرد و اسپری زدن های بی مورد. من، وقتی موهایم بلند بود ۲۰ ثانیه صرف خشک کردن چتری هایم می کردم، سپس اجازه میدادم موهای مجعد و فرم بطور طبیعی خشک شوند. اما این روزها، برای بهترین نتیجه همه ی موهایم را خشک می کنم، اتوی مو می کشم، و سپس کمی کرم حالت دهنده استفاده می کنم!


۵. زمانی که متوجه شدم سر گذاشتن روی بالش می تواند سخت باشد

 

در ادامه ی اینکه داشتن موهای کوتاه آسان نیست، وقتی که می خواهید شیطان باشید، نمی توانید بر چیزهایی مثل دمب اسبی هایتان تکیه کنید. مگر در مواردی که مدل موی کاملا کوتاه انتخاب کنید (شماره ۲ ریش تراش)، هر روز صبح مثل یک اهریمن از خواب بیدار می شوید! دیگر نمی توان از دوش گرفتن صرف نظر کرد: دیگر نمی توانید از تخت خواب بیرون بپرید و روزتان را آغاز کنید. باید حداقل هرروز صبح موهایتان را خیس کنید. مگر اینکه بخواهید مثل اهریمن بنظر برسید که بسیار جذاب است، اما نه برای من!

۶. وقتی که با کلاه خداحافظی کردم

 

من شخصی هستم که همیشه کلاه دارم. من عاشق کلاه های بزرگ و لبه دار هستم. آنهایی که وقتی به سر می گذارید همه عاشقش هستند؟ یکی می خواهم! خب، تا قبل از اینکه موهایم را کوتاه کنم، کلاه های متنوعی عوض می کردم. مثلا، برای صبحانه بیرون از خانه در تعطیلات اخر هفته. حالا، وقتی کلاهم را سر می کنم، احساس میکنم خیلی عجیب و غریب بنظر می رسم، چون همه ی موهایم پوشیده می شود. همچنین کلاه های چسبان زنانه را هم فراموش کنید. من سعی کردم کمی از چتری هایم را از جلوی کلاه بیرون بیاورم، اما شبیه افراد طاس شدم!

۷. وقتی متوجه شدم آرایشگر موهایم، مرا بهتر از قدیمی ترین دوستانم می شناسد

 

من قبلا هر ده هفته یک بار به آرایشگرم مراجعه می کردم. حالا هر شش هفته یک بار با یک چتری نامرتب همدیگر را ملاقات می کنیم! دیگر آرایشگر من از همه ی اتفاقات اخیر زندگیم خبر دارد. اگر قرار بود این تابستان ازدواج کنم، مطمئنا یکی از ساقدوش هایم بود!

۸. زمانی که به حساب بانکی ام نگاه کردم و متوجه شدم داشتن موهای کوتاه هزینه بردار است

 

ببینید کوتاه کردن موهایم تقریبا همان هزینه ی قبل را دارد، اما این بار من دوبرابر قبل به اصلاح نیاز دارم. آخ!

۹. وقتی شروع به مراقب بیشتری درباره ظاهرم کردم

 

موی کوتاه باعث شد حس کنم که صورتم بیشتر در معرض نمایش است، به اضافه اینکه نمی خواستم بیش از حد مردانه بنظر بیایم. من همیشه خط چشم می کشم و سعی می کنم هر روز رژ بزنم، بعلاوه همیشه همیشه همیشه در ابروهایم مداد می کشم! عاقلانه لباس می پوشیدم. تمایل من بیشتر به سمت لباس های ساده بود. بسیاری از طرح های شطرنجی، تی شرت، جین و چکمه. خیلی زنانه نبودند. حدس می زنم که می توانید مرا مردی با تیپ شهری تصور کنید، منهای ریش!


 

حالا که موهایم کوتاه است، احساس می کنم که مجبورم طرح های رنگی، گلدار و برخی جواهرات را به استایلم اضافه کنم. بجز گوشواره البته! واقعا چرا گوشواره های بلند با موی کوتاه عجیب بنظر می رسند؟ نمی دانم! می رسند دیگر!

۱۰. وقتی متوجه شدم مدل مویی حقیقی و ذاتی دارم

 

قبل از اینکه موهایم را کامل کوتاه کنم، موهای من مدلی سه گوش و بلند و خسته کننده داشت. اما به آهستگی متوجه شدم که دیگر لازم نیست بدنبال مدل مو باشم. حالا موهای من چه با سشوار، و چه با هوای عادی خشک شود، چه به سمت راست، چپ، یا عقب شانه شود، مدل خودش را دارد!

۱۱. وقتی دیگر کسی برایم سوت نزد

 

شاید این چیزیست که در سرم باشد، اما وقتی کاملا مورد توجه همسرم قرار می گیرم، دیگر حس نمی کنم که نگاه های تصادفی در خیابان توجهم را جلب می کنند. من اینرا قبلا گفتم و باز هم می گویم: شما به معنای واقعی شش جفت چشم را دارید که سرتاپایتان را برانداز می کنند و مردهایی که به شما توجه می کنند تا بتوانند یک نگاه شما را چه بلوند چه مو قرمز و چه مو قهوه ای، جلب کنند. موهای زیبا و بلند، آهنربای مردها هستند! دلم برای این یکی تنگ نمی شود!

 

جالب توجه است که، هر تعریفی که من از جانب آقایان دریافت می کردم خوب و مثبت بود! مثل وقتی که شخصی کاملا نا آشنا با حدود سنی ۴۰ سال جلو آمد و به من گفت: «مرا ببخشید، اما می خواستم به شما بگویم که مدل موی فوق العاده ای دارید.» اوه خدای من!

۱۲. وقتی که سوال هایی راجع به ظاهر جدیدم شنیدم

 

من قصد دارم شخصیتت را حفظ کنم، چون ما اساسا فامیل محسوب می شویم، اما وقتی شنیدم که از یکی از اعضای تازه نامزد شده ی خانواده پرسیدی «تو هم می خواهی موهایت را پس ازدواج مثل مالی کوتاه کنی؟» تعجب کردم! من همه چیز را مطمئن نیستم، اما مطمئنم این حرف را هیچوقت فراموش نخواهم کردم. کارت اصلا خوب نبود خانم!

۱۳. وقتی احساس کردم بیشتر خودم هستم

 

با اینکه داشتن موهای کوتاه دردسرهای زیادی دارد، اما وقتی در سالن ۲۵ سانت از موهایم را از دست دادم، احساس خوشحالی بیشتری کردم. من موهای بلندم را دوست داشتم، اما هیچ وقت اینطور که عاشق موهای کوتاهم هستم عاشقشان نبودم. موهای کوتاه جالب است، متفاوت است، و خود خود واقعیم است!

منبع: sorkhabsefidab

منبع :