به نقل از آکاایران: رژلب یکی از مهمترین وسایل آرایشی است که برای آرایش لب ها به کار برده می شود. رژلب انواع مختلف بسیاری دارد که در اینجا به رژلب های مدادی پرداخته ایم. با ما همراه شوید.

رژلب مدادی

آرایش یک تیغ دو لبه است، اگر از آن درست استفاده کنید جوان و شاداب به نظر می رسید و اگر بد، به راحتی چند سال به سن تان اضافه خواهد کرد. آیا آرایش شما برای تان مناسب است یا چهره شما را نسبت به سن تان پیرتر نشان می دهد؟ در اینجا به اشتباهاتی که چهره شما را پیر تر نشان می دهد اشاره می کنیم تا میانبری برای انتخاب رنگ آرایش شما شود و چهره جوان و سرزنده تری داشته باشید.

ممکن است فکر کنید هرچه پیرتر می شوید باید بیشتر آرایش کنید تا جوان تر به نظر برسید ولی عکس این مطلب صحیح است. البته اگر فقط یک آیتم باشد که باید حتما از آن استفاده کنید همان کرم پودر است. کرم پودر باعث می شود که چین و چروک ها و روزنه های پوست مخفی شوند. البته استفاده از کرم پودر با ضخامت زیاد باعث می شود که خط و خطوطی روی صورت ایجاد شود و درخشندگی پوست را کم کند. فقط در قسمت هایی که لازم است از آن استفاده کنید تا رنگ شفاف صورت حفظ شود. لازم نیست تا هر سانتی متر از پوست را با آن بپوشانید. هنگام خرید کرم پودر از تهیه محصولاتی که روی آنها واژه های "Matte" به معنی مات، "Velvet" یعنی نرم و "long wearing" به معنی ماندگاری بالا پرهیز کنید. برای پوست های چرب بهتر است از نمونه های پودری استفاده کنید و برای پوست های خشک نوع کِرِمی پیشنهاد می شود. روی پوست های خشک معمولا کرم پودر به صورت تکه تکه به نظر می رسد و تغییر رنگ را بیشتر نشان می دهد، اگر پوست خشکی دارید سعی کنید قبل از آرایش ابتداصورت تان را شسته و از مرطوب کننده استفاده کنید تا کرم پودر روی صورت تان لایه لایه نشود.

حتما تهیه رژ لبی به سرخی چغندر در خانه بسیار هیجان انگیز است. شاید شما هم ترجیح می دهید خودتان رژ لب مورد علاقه تان را در لابراتوار شخصی خود، بسازید. شیوه ای که اگر چه این روزها زندگی شهر نشینی و مشغله چندان اجازه پرداختن به آنها را نمی دهد اما روشی است که مورد علاقه بسیاری از زنانی است که در دانمارک زندگی می کنند. آنها روشی برای تهیه رژ لب دارند که اصلا دشوار نیست. برای تهیه این رژ نیاز به یک چهارم فنجان موم، یک چهارم فنجان روغن کرچک و 2 قاشق غذاخوری روغن کنجد دارید. این مواد را با هم ترکیب کنید و روی حرارت غیرمستقیم بگذارید. می توانید آنها را روی کتری قرار دهید تا با کمک گرمای بخار آب خوب به خورد یکدیگر روند. در نهایت وقتی این مخلوط را از روی حرارت برداشتید و گرمای آن از دست رفت. برای رنگ آمیزی آن می توانید آب چغندر را به آن اضافه کنید و آن را در یخچال بگذارید تا به خوبی ببندد. این رژ لب یکی از طبیعی ترین و خوش رنگ ترین رژ هایی است که می توانید از آن برای آرایش روزانه خود استفاده کنید و نگران حساسیت، خشکی و ترک خوردگی لب های تان نیز نباشید. 

اگر تصمیم گرفتید در خانه رژ لب تهیه کنید باید حواس تان باشد که نمی توانید آن را برای مدت زمان زیادی خارج از یخچال نگه دارید. برای فرم دادن به رژ لبی که ساختید روش های مختلفی وجود دارد. یک راه ساده این است که بعد از آنکه مواد رژ لب را ساختید آن را درون یک قالب مستطیل شکل بریزید تا بعد از آنکه رژ لب در یخچال بسته شد بتوانید آن را به برش های کوچک مدادی شکل برش بزنید. سپس هر برش را با فویل یا کاغذ زرورق به خوبی بپوشانید و از آن استفاده کنید. حتی می توانید از باکس یکی از رژ لب های قدیمی که دیگر تمام شده استفاده کنید. محتوای رژ لب قبلی را تخلیه کنید و برش مدادی شکل را درون آن بگذارید. انتظار نداشته باشید این رژ لب دست ساز را در طول روز درون کیف لوازم آرایش تان همراه خود بیرون ببرید. این کار را فقط در روزهای پاییزی و بهاری می توانید بکنید. روزهایی که گرمای هوا در آن حد نیست که رژ لب افسانه ای شما را دفرمه کند. اما به شما قول می دهیم در روزهای زمستانی و سرد بتوانید این رژ لب را برای چند ساعتی همراه خود به بیرون از خانه ببرید. 

گردآوری: بخش خانواده آکاایران