به نقل از آکاایران: سشوارها یک دستگاه مهم در دسته لوازم بهداشت فردی هستند که علاوه بر خشک کردن سریع موها پس از شستشو، برای حالت دادن آن نیز استفاده می شوند. حالت و شکل موها بخش مهمی از ظاهر افراد است لذا داشتن ابزار مناسب حالت دهی یک عامل کلیدی محسوب می شود که سشوار نیز یکی از آن هاست. با ما همراه شوید.

 

سشوار

آکاایران: امروزه سشوارها را بیشتر به نسبت قیمت آنها می خریم ، به طوری که اصلا به مشخصات نوشته شده روی کارتن سشوار دقت نمی کنیم . مشخصاتی مثل قدرت سشوار به وات ، سرامیک بودن و تورمالین بودن آن . ولی برای مطمئن شدن و خرید یک سشوار مناسب ، به معنی این است که به موها در دمای کم کمتر آسیب می بینند و همینطور زمان فرم دادن به موها کمتر می شود

اولویت با این مورد است که معمولاً چند وقت یک بار از سشوارتان استفاده می کنید. این موضوع برای اینکه به میزان وات این وسیله پی ببرید الزامی است.

با انتخاب های متعددی که در بازار وجود دارد و البته انواع تقلبی این وسیله به هنگام خرید باید دقت لازم را داشته باشید که سشوار شما باید چند ولت باشد؟ معنی وات چیست؟ کهربایی، یونی و سرامیکی، این ها چه تفاوتی باهم دارند؟

موهای نازک و نرم به یک سشوار خیلی قوی احتیاجی ندارد، اما موهای ضخیم تر، پرپشت یا زبرتر، یا استفاده مداوم از این وسیله، لازم به انتخاب وسیله ای با قدرت و توان بالاتر است. قدرت و توان سشوار با واحد وات مشخص می شود. مقدار ولت تعیین کنندهٔ میزان انرژی مصرفی آن است. پس با دانستن این موضوع نگران مصرف خیلی زیاد برق نباشید.

اگر شما هرروز از این وسیله استفاده می کنید آنگاه به دنبال سشواری با وات بیشتر باشید. مثلاً آرایشگران مو معمولاً با یک سشوار ۲۶۰۰ واتی کار می کنند، اما در شرایطی که هرروز و به مقدار زیاد از آن استفاده می کنند. هزینه یک سشوار بیشتر وابسته به این است که چقدر توان دارد.

عبارات فنی دیگری که باید از آن ها آگاه باشید، سرامیک و کهربا، موادی معدنی که به روکش سشوار اضافه می شوند تا به مزایای سشوار بیفزایند. آن ها محافظت طبیعی از یون ها را فراهم می کنند تا وز شدگی موها را کاهش دهد. هم چنین ویژگی های اضافه این وسیله مانند این که یک سشوار از بقیه کم صداتر است یا اینکه تنظیمات باد سرد دارد یا دارای یک موتور خاص است می تواند سایر ویژگی هایی باشد که نسبت به کاربرد و سلیقه شما متفاوت است.

تنظیم باد سرد در سشوار شما برای نگاه داشتن شکل مو ضروری است، از باد داغ برای ساختن شکل مو استفاده می کنیم، سپس یک وزش باد سرد آن را سر جایش نگاه می دارد. به همین دلیل قدرت و میزان تولید باد سرد در این وسیله نیز از اهمیت خاصی برخوردار است. سشوارهایی با موتور کم صداتر، ممکن است سرعت دمیدن بادشان کندتر، یا تنظیمات کمتری داشته باشند که بر کارایی آن دستگاه تأثیر بگذارد.

سشوار Babyliss Pro Volare دارای موتور Ferrari است، به این معنی است که این وسیله بلبرینگ دارد (دقیقاً مانند بلبرینگی که در اتومبیل وجود دارد). بلبرینگ لرزش و اصطکاک را کاهش می دهد، بنابراین شما جریان هوایی صاف و قوی خواهید داشت. بر اساس این گزارش سشوار خوب را به نسبت استفاده ای که از آن دارید و میزان تولید بادی که انتظار دارید انتخاب کنید ضمن اینکه قدرت وات و ولت این دستگاه از مهم ترین ویژگی های آن است.

انواع مختلفی از سشوارها با ویژگی های متفاوت در بازار وجود دارند پس بهتر است برای انجام یک خرید بهینه به چند نکته توجه فرمایید.

1- نوع: سشوارها را می توان در دو دسته اصلی معمولی و مسافرتی تقسیم بندی کرد. نوع معمولی نسبت به مسافرتی معمولأ توان کمتر، ابعاد کوچکتر و تعداد عملکردهای کمتری دارند.

2- توان مصرفی: معمولأ خریداران سشوارها آن ها را بر اساس توان دستگاه دسته بندی می کنند و اولین مشخصه ای که به آن توجه می کنند میزان توان (وات) دستگاه است. توان مصرفی سشوار نسبت مستقیم با گرمای تولیدی دستگاه دارد.

3- تعداد درجه تنظیم دما

4- تعداد دور دستگاه

5- طول سیم: به دلیل محدود بودن تعداد پریزهای برق در هر بخش خانه و یا آرایشگاه، همچنین نیاز به آینه برای حالت دادن به موها در هنگام سشوار کشیدن، لازم است تا دستگاهی خریداری شود که طول سیم آن متناسب با فاصله ی بین پریز برق تا آینه باشد.

6- سری ها: علاوه بر خروجی اصلی سشوار در برخی از مدل ها سری های اضافی که به دهانه خروجی دستگاه متصل می شوند درنظرگرفته شده است که خریداران متناسب با نوع سری هایی که نیاز دارند می توانند مدل مورد نظر را انتخاب کنند.

7- عملکرد باد خنک

گردآوری: بخش خانه داری آکاایران