به نقل از آکاایران: آرایش چشم یکی ارکان اصلی آرایش صورت است که ابزار ادوات بسیار مختلفی از جمله برس چشم و فر مژه و... دارد. با ما همراه شوید تا با این تجهیزات آرایشی چشم آشنا شوید.

برس و تجهیزات آرایش چشم

چشم ها همان قدر که حساس هستند، همان قدر تاثیرگذارند. با چشم خیلی حرف ها را می شود گفت و می شود شنید که هیچ جور دیگری بیان آن ممکن نیست. در آرایش صورت سخت ترین قسمت ماجرا، آرایش چشم هاست و بیشتر خانم ها بیشتر از همه در همین منطقه مشکل دارند تا جایی که بیشتر اوقات مجبور می شوند چشم ها را نادیده بگیرند.

خیلی ها هستند که معتقدند تنها چند برس آرایشی محدود نیازهای آنها را برآورده می کند اما خیلی از خانم ها هم هستند که واقعا هنوز نمی دانند کدام برس برای شان پرکاربردتر است و کدام برس چندان استفاده ای ندارد. به این خانم ها توصیه می شود یک ست کامل تهیه کنند تا به تدریج رموز استفاده از برس های آرایشی را یاد بگیرند.

مژه ها: برای ساختن مژه هایی پرپشت و حالت دار، باید در انتخاب برس ریمل خود دقت کنید. برای حالت دادن، می توانید از برس هایی که انحنا دارند کمک بگیرید و با انتخاب برس های پرپشت، به همه مژه های تان به اندازه کافی ریمل برسانید و آنها را پرپشت جلوه دهید.

ابروها: برس هایی که برای ابروها استفاده می شوند، کوچک و محکم هستند.

سایه چشم: یکی از مهم ترین برس هایی که باید داشته باشید، برس نرم و کوچکی است که سر آن مربعی شکل باشد، این برس ها برای سایه های مایع و پودری چشم مناسب هستند. علاوه بر این برس کوچکی که نوک نسبتا باریکی داشته باشد(یعنی کمی حالت مثلثی شکل باشد) می تواند برای مخلوط کردن چند رنگ سایه کاملا مناسب باشد.

اگر برای سایه از برس مناسبی استفاده کنید، ممکن است دیگر نیازی به خط چشم نداشته باشید و تنها با سایه چشم هایتان شکل دلخواه را به دست آورید.

۱٫ برس سایه را کاملا به سایه آغشته کرده، بعد خیلی ملایم به آن فوت کنید تا سایه های اضافی بریزد.

۲٫ حالا چشم هایتان را کاملا باز کنید و آرام برس را زیر چشم یعنی جایی که مژه های پایین روییده اند، بمالید. سایه چشم را به راحتی می توان با نوک انگشت اصلاح کرد یا تغییر حالت داد؛ مثلا اگر فکر می کنیم سایه زیر چشم خیلی پهن یا پررنگ شده است با نوک انگشت مدل دلخواه تان را به وجود آورید درست کنید.

۳٫ سرتان را به سمت عقب ببرید تا پلک هایتان حالت بسته پیدا کند و بتوانید به قسمت بیشتری از پلک دسترسی داشته باشید؛ آرام از گوشه خارجی پلک بالا شروع به سایه زدن کنید

۴٫ حالا با نوک انگشتان تان سایه روی چشم را کمی پخش کنید تا هم حالت یکنواخت تری پیدا کند و هم یکدست شود

گردآوری: بخش خانواده آکاایران