به نقل از آکاایران: نوار موبر را اکثرا برای اپسلاسیون کردن موهای زائد صورت نظیر بالای لب، گونه و چانه استفاده می کنند. با وجود چسبی که ممکن است بعد به صورت چسبیده و پاک نشود, دستمال های مرطوب کننده ی مخصوصی وجود دارد که تمام ذرات چسب را از روی صورت پاک و پوست را نرم و لطیف می کند.

انواع نوار موبر

آکاایران: پیش از استفاده از نوار موبر نیر موضع مورد نظر را با آب و صابون شسته و کاملا خشک نمایید. نوارموبر نیر را بین کف دستانتان چندین بار مالش دهید تا گرم شود. سپس به آرامی نوارها را از هم جدا نموده و بر روی پوست در جهت رویش موها بچسبانید و با نوک انگشتان یا کف دست چند ثانیه مالش دهید. سپس با یک دست پوست را کشیده و با دست دیگر نوار موبر را در جهت خلاف رویش موها بکشید و در نهایت جهت پاک کردن باقیمانده موم با استفاده از پد مخصوص پاک کننده نیر، پوست را به آرامی تمیز نمایید.پس از اپیلاسیون پوست خود را با کرمهای آنتی باکتریال ضدعفونی نمایید. حالا می توانید لطافت و نرمی را به مدت 4 هفته تجربه کنید.

مومک انداختن به دو صورت انجام می شود:

- روش گرم (hot): ابتدا موم را گرم کرده و سپس لایه نازکی از آن را در جهت رویش مو قرار می دهند. هنگامی که موم سرد شد و موها به آن چسبید، با پارچه یا سلفونی که روی موم قرار می دهند، بر خلاف جهت رویش مو کشیده و مو ها را از ریشه می کنند.

- روش سرد (cold): در این روش از موم سرد که از پیش روی نوارهای باریکی آغشته شده اند و آماده اند، استفاده می شود.

موارد احتیاط:
برای پاک نمودن پوست پس از اپیلاسیون با نوار موبر نیر از آب استفاده نشود.
از به کار بردن نوار موبر در داخل بینی، گوش، ناف، نوک سینه ها و مژه ها جلوگیری نمایید.
از به کار بردن نوارموبردر نقاط حساس و آسیب دیده، شکسته، کبود و سوخته جلوگیری نمایید. همچنین مصرف این محصول روی خال، زگیل و نقاط واریس توصیه نمی گردد.
از نوارها تا 2 ساعت پس از حمام ، استخر و یا حمام آفتاب استفاده نکنید.
استفاده این محصول برای افراد مسن و دیابتی توصیه نمی شود.
خانم های باردار می توانند از این محصول استفاده کنند. در این افراد قرمزی پوست ممکن است شدید تر از افراد عادی نمایان شود. در صورت تمایل می توانید با پزشک خود مشورت نمایید.
قبل از مصرف، تست حساسیت را در قسمت کوچکی از بدن انجام دهید و تا 24 ساعت صبر نمایید اگر علائمی دیده نشد ادامه دهید. در صورت بروز حساسیت از ادامه مراحل خودداری نمایید.
بعد از مصرف ممکن است پوست شما قدری قرمز شود که مشکلی نیست بعد از مدت کوتاهی برطرف می شود.
در صورتیکه تحت درمان مشکل پوستی هستید و یا از داروی خاصی در این خصوص استفاده می کنید پیش از استفاده از این محصول با پزشک خود مشورت نمایید.

گردآوری: بخش خانواده آکاایران