سخنی چند از زبان دکتر بیات شهبازی درباره علم و هنر جراحی زیبایی:

خداوند زیباست و زیبایی را دوست دارد

جراحی زیبایی تلفیق علم و هنر است


علاقه انسان به زیبایی یک حس خدادادی می باشد و هیچ گاه ملامت پذیر نیست. به عنوان مثال جراحی زیبایی بینی، با اصلاح نقطه مرکزی صورت در افراد می تواند زندگی افراد را به سمت بهبودی تغییر دهد و اعتماد به نفس از دست رفته را به فرد بازگرداند. دیگر نیازی نیست که شخصی مدت ها یک بینی بزرگ و دِفرمه را تحمل نماید و دیگر زمانی نیست که کسی به علت داشتن یک عیب ظاهری در بینی یا اندام دیگر مورد عیب جویی دیگران قرار گیرد و از آن رنج برد. دیگر نباید خانمی پس از زایمان به علت از دست دادن زیبایی و تناسب اندام خود دچار نگرانی، یاس و یا افسردگی گردد، از دست دادن تناسب اندام یک فرایند طبیعی است که به مرور زمان بر اثر زایمان - بالاتر رفتن سن – چاق یا لاغر شدن – بیماری و غیره ممکن است پیش بیاید به زبانی دیگر مثل هر قسمت بدن که ممکن است دچار بیماری گردد زیبایی و تناسب اندام هم می تواند دچار بیماری گردد و آن از دست دادن فرم طبیعی بدن است و همانگونه که برای بیماری های دیگر باید چاره اندیشی کرد در این مورد نیز به کمک جراحی زیبایی به راحتی می توان زیبایی و فرم طبیعی را به اندام بازگرداند و این رویای همیشگی را به واقعیت نزدیک ساخت. جراحی پلاستیک و زیبایی دست یابی به این امر را در هر زمینه ممکن ساخته است.

جراحی زیبایی بینی چیست ؟ ( رینوپلاستی چیست ؟ )

 

جراحی زیبایی


جراحی زیبایی بینی ( رینوپلاستی )، عملی است که به منظور اصلاح برخی مشکلات پزشکی از قبیل انحراف تیغه بینی ( یک سپتوم منحرف شده ) و یا اصلاح ویژگی های ظاهری بینی انجام می گیرد.

جراحی زیبایی بینی یک عمل جراحی بی خطر است و در عصر و زمان حال نیز بسیار پرطرفدار می باشد، که به شما اجازه می دهد پس از عمل نیز ظرف چند روز به راحتی سر کار خود بازگردید. عوارض جانبی جراحی زیبایی بینی مانند کبودی و تورم معمولا پس از هفته اول برطرف شده و نتایج حاصل از آن در هفته دوم بسیار قابل توجه خواهد بود.

جراحی زیبایی فک

جراحی زیبایی


تکنیک های مختلف جراحی زیبایی بینی ؟ ( انواع تکنیک های رینوپلاستی )


تغییر شکل بینی یا رینوپلاستی به دو روش جراحی و یا غیر جراحی انجام پذیر خواهد بود. در حالی که اولین روش ( و محبوب ترین روش ) شامل برش جهت شکل دادن به دماغ است، شیوه دومی غیر تهاجمی و متکی بر تزریق می باشد.

هیچکدام از این روش ها لزوما بر دیگری برتری ندارد و این پزشک شماست که تشخیص می دهد کدام یک برایتان موثرتر خواهد بود.

جراحی زیبایی صورت

محل غضروف و استخوان بینی
الف: استخوان بینی  ب: غضروف جانبی بالا  ج: غضروف تحتانی جانبی


جراحی زیبایی بینی ؟ ( رینوپلاستی با جراحی )

جراحی زیبایی بینی بسته ( رینوپلاستی بسته )
در این روش جراح بدون ایجاد زخم های بیرونی برش های متعددی را جهت ایجاد تغییرات درون بینی بوجود می آورد. معمولا این روش برای اصلاح عیوب جزئی کارایی دارد.

جراحی زیبایی بینی باز ( رینوپلاستی باز )

در این روش برش اضافی کوچکی در پوست ایجاد می شود تا جراح بتواند به آناتومی و غضروف داخل بینی دسترسی بیشتری داشته باشد. 

جراحی زیبایی بینی ثانویه ( ری ویژن رینوپلاستی )

پس از جراحی اولیه ممکن است بینی شما هنوز چالش هایی داشته باشد. ممکن است بخشی از ساختار پشتیبانی بینی از دست رفته باشد، پیوند نابجا انجام گرفته یا اسکار بافتی بوجود آمده باشد. لازم به ذکر است که تجربه و تبحر جراح شما می تواند از بوجود آمدن مشکلات ثانویه جلوگیری کند.

جراحی زیبایی چشم

الف: حذف قوز  ب: پالایش لبه  ج: عدم تحرک و آتل


تزریق فیلر پر کننده ( تزریق ژل پر کننده ): این روش با عمل بدون استفاده از جراحی مشترک می باشد و جهت از بین بردن نقص های خفیف استفاده می شود. این عمل می تواند انحرافات خفیف بینی را تصحیح کند و معمولا با بی حسی موضعی قابل انجام خواهد بود. روش فوق نیز مانند سایر روش هایی که در زیر توضیح داده خواهد شد نتیجه دائمی نخواهد داشت.

تزریق بوتاکس : تزریق بوتاکس ممکن است در مواردی جهت کاهش چین و چروک، خمیدگی، جای زخم و یا تاج های استخوانی مورد استفاده واقع شود.
درج و استفاده از آتل بینی : در این روش برای تغییر شکل بینی می توان اسپلینتی را در داخل بینی قرار داد. شما می توانید در هنگام شنا، خواب و ورزش از آتل کمک بگیرید.

جراحی زیبایی لب
تزریق فیلر برای پر کردن جای قوز/این عمل موقتی بوده،در طول زمان از بین می رود

 

فیلر پرکننده که در رینوپلاستی بدون جراحی استفاده می شود باید در مقادیر بسیار کم و به صورت دقیق و کاملا کنترل شده استفاده شود تا بتوان به شکل و فرم دلخواه رسید.


مراحل مربوط به جراحی زیبایی بینی ( مراحل جراحی رینوپلاستی )
مشاوره جراحی بینی ( مشاوره رینوپلاستی ):
 قبل از هر تصمیم گیری ای بهتر است با یک جراح پلاستیک متخصص ، متبحر و با تجربه مشاوره نمایید.


قبل از عمل جراحی بینی ( قبل از رینوپلاستی ) : جراح ممکن است استفاده از سیگار، قلیان، برخی از غذاها و مکمل ها را برای شما منع کند.


در حین جراحی بینی ( در حین رینوپلاستی ): روشی مناسب جهت بیهوشی شما با مشورت جراح و متخصص بیهوشی انتخاب می شود. معمولا بیهوشی بین 1 ساعت تا 3 ساعت به طول می انجامد.


پس از جراحی بینی (بعد از رینوپلاستی ): برای حفظ بینی شما از صدمات و ثابت ماندن آن از آتل و پانسمان استفاده خواهد شد. اگرچه شما در همان روز اول و ساعت های اولیه می توانید جهت استراحت به منزلتان مراجعه فرمایید ولی بهتر است همراهی جهت رانندگی و مراقبت برای 24 ساعت اولیه در کنارتان داشته باشید.


دوره نقاهت بعد از جراحی زیبایی بینی ( دوره نقاهت بعد از عمل بینی یا رینوپلاستی ): عوارض مورد انتظار پس از عمل بینی شامل: کبودی، خونریزی و تورم است. آتل و پانسمان معمولا ظرف 1 تا 2 هفته برداشته می شود.  80% ورم بینی و کبودی ها ی اطراف آن طی همان هفته اول از بین می روند و پس از آن جهت از بین رفتن کامل تورم شما بایستی 6 ماه تا 1 سال منتظر بمانید تا دوره درمانتان کامل شود.

پرکننده های پوستی ( ژل های تزریقی ) ( فیلرهای پوستی ) :

جراحی زیبایی شکم

پروتز لب


حداقل اقدامات تهاجمی
تزریق پرکننده های پوستی ( ژل، فیلر ) می تواند باعث افزایش حجم لب ها شده ، شیارهای کم عمق صورت را پر کرده و با حذف چین و چروک باعث صافی و نرمی صورت گردد. همچنین از این مواد می توان جهت رفع جای زخم نیز بهره برد.

جراحی زیبایی

پروتز لب


پرکننده های پوستی چه هستند ؟
هیالورونیک اسید از اجزای طبیعی ساختمان پوست می باشد که موجب لطافت و قوام پوست می گردد. با افزایش سن میزان تولید هیالورونیک اسید در پوست کاهش یافته که در نتیجه آن پوست نازک و شل گشته و در نهایت چین و چروک در آن ایجاد می گردد. بیشتر فیلرها متشکل از هیالورونیک اسید هستند و به همین علت براحتی در پوست تزریق شده و تحمل می شوند که به تدریج جذب می گردند.
به چند دلیل پر کننده های پوستی یا فیلرها ( ژل های تزریقی ) شاید بزرگترین پیشرفت در صنایع بهداشتی و پزشکی زیبایی می باشند. از جمله این دلایل مقرون به صرفه بودن این مواد و در دسترس بودن آنها برای استفاده عموم می باشد. همچنین پر کننده های پوستی برای افرادی که به دنبال درمان های ضد پیری هستند این امکان را فراهم می کنند که در کوتاهترین زمان ممکن و با حداقل اقدامات تهاجمی چین های صورت خود را پر کرده و به طور موقت آنها را حذف نمایند، همچنین برای برجسته سازی لب ها و گونه ها ی افرادی که خواهان داشتن چنین اندام هایی می باشند کاربردهای بسیار شگفت انگیزی خواهند داشت. برخی از پر کننده های پوستی علاوه بر از بین بردن چین و چروک در متناسب سازی اطراف لب، دور دهان، دور چشم و حتی احیای پوست کارایی دارند.

جراحی زیبایی واژن


چرا فیلرها یا پر کننده های پوستی ؟ ( چرا تزریق ژل های پر کننده توصیه می شود ؟ )
اگر شما می خواهید احساس جوانی را به صورت خود بازگردانید یا با لب های حجیم و گوشتالو چهره تان را جذاب تر ببینید، اگر می خواهید با حذف چین و چروک صورت شادابی را به چهره تان بازگردانید، پر کننده های پوستی ( تزریق ژل لب، و سایر ژل ها ) چنانچه توسط دستان جراحی مجرب و کار آزموده تزریق گردند می توانند راه حل مناسبی باشند. پر کننده های پوستی را " فیس لیفت مایع " نامیده اند زیرا بسیاری از مزایای فیس لیفت را دارا می باشند.

جراحی زیبایی بینی


اگرچه از فیلرها ( ژل ها ) نمی توان در پوست های بیش از حد تضعیف شده استفاده کرد، اما  این پر کننده ها می توانند باعث افزایش حجم بافت نرم شده و با هزینه ای پایین نتایجی قابل توجه و البته فوری داشته باشند. فیلرها دائمی نیستند و در طول زمان جذب خواهند شد و نیاز به تکرار خواهند داشت.

تزریق ژل و چربی برای جوانسازی وحجم دادن
جراحی زیبایی بینی گوشتی

پروتز لب


از برخی فیلرها برای جوانسازی پوست و به صورت ترکیب با بوتاکس استفاده می گردد. برای این امر جراح پلاستیک شما نیازهایتان را ارزیابی کرده و برای نیل به نتیجه ایده آل استفاده از یکی یا هر دوی روش های مذکور را پیشنهاد خواهد کرد.


توصیه های ایمنی قبل از تزریق پر کننده ها :
چنانچه شما زیر 18 سال می باشید برای تزریق ژل نیاز به اجازه والدینتان خواهید داشت.
اگر دچار حساسیت های پوستی هستید حتما آن را به اطلاع پزشکتان برسانید.
برای بانوانی که در دوران بارداری قرار دارند تزریق فیلرهای پوستی توصیه نمی شود.
در صورتی که پوست شما دچار عفونت، زخم و یا حساسیت شده است حتما قبل از تزریق به مشاوره پزشکی نیاز خواهید داشت.
حتما به پزشکی با تجربه مراجعه بفرمایید.


برندهای مشهور فیلر در دنیا کدامند ؟
این برند ها عبارتند از:
Restylane
Juvederm
Sculptra
Perlance
Derma Fill
Alayna
Stylage

 

جراحی زیبایی پلک

عکس تزریق ژل

پی آر پی چیست؟ ( پلاسمای سرشار از پلاکت )

 

What is PRP? Platelet Rich Plasma

WHAT IS PRP
جراحی زیبایی فک


PRP روشی 100% طبیعی است که با استفاده از اجزای خون خود بیمار برای تحریک و نوسازی بافت های آسیب دیده در مناطق صورت، گردن، سر و سینه، دست ها و بدن مورد استفاده قرار می گیرد.
PRP یک فراورده خونی به معنای پلاسمای غنی از پلاکت است که طی یک فرایند جداسازی از خون تازه و لخته نشده تهیه می گردد.
PRP یک روش نسبتا نوین و بنیادین سلول های درمانی در علم پزشکی است که از اوایل دهه میلادی در رشته های مختلف پزشکی مانند علم و جراحی زیبایی، فک و صورت، جراحی قلب، ارتوپدی و ... مورد استفاده قرار می گیرد.

PRP
جراحی زیبایی صورت

پلاکت چیست؟
خون شامل پلاسما و عناصر جامد معلق در پلاسما یعنی گلبول های قرمز و سفید و پلاکت هاست. پلاکت ها اجسام کروی یا بیضوی کوچکی هستند که از قطعه قطعه شدن سیتوپلاسم سلول هایی به نام مگاکاریوسیت در مغز استخوان حاصل می شوند. در هر میلیمتر مکعب از خون انسان 150 تا 400 هزار پلاکت وجود دارد. نقش اصلی پلاکت ها جلوگیری از خون ریزی رگ ها بوسیله تشکیل توده پلاکتی و کمک به ترمیم جدار عروق می باشد. در واقع پلاکت ها در پاسخ به آسیب بافتی و پارگی عروق با ایجاد پلاک پلاکتی و لخته منجر به هموستاژ شده و سپس با ترشح پروتئین های خاصی، ترمیم بافتی را سبب می شوند که شامل: کموتاکس سلول ها، پرولیفراسیون و تمایز سلول ها، حذف بافت آسیب دیده، ایجاد هروق و ماتریکس خارج سلولی و بازسازی بافت آسیب دیده است.
در واقع در فرایند ترمیم و بازسازی پلاکت ها بازیگر و تامین کننده اصلی فاکتورهای مورد نیاز می باشند. با توجه به توضیحات فوق چنانچه پلاکت ها به صورت مصنوعی فعال و در موضعی از بدن تزریق شوند، موجب تحریک و شروع پروسه بافت سازی در آن خواهند شد. بطور مثال اگر در کنار فولیکول مو تزریق شوند باعث رویش مجدد و طبیعی مو می گردند و در صورت تزریق در پوست موجب تجدید ساختار آن و رفع چین و چروک، خطوط و غیره خواهند شد. همچنین در استخوان یا غضروف باعث ترمیم شکستگی یا سائیدگی ها می شوند. بنابراین از PRP  می توان در درمان بیماری ها و جوانسازی پوست استفاده کرد.

روش تهیه PRP : پی آر پی چگونه تهیه می شود؟
از آنجایی که گلبول ها ( گلبول های قرمز و گلبول های سفید ) و پلاکت ها دارای وزن مخصوص متفاوتی هستند بنابراین برای جداسازی آنها از یکدیگر می توان از سانتریفیوژ بهره برد. اگر خون منقعد نشده سانتریفیوژ شود سه لایه شامل گلبول های قرمز، گلبول های سفید، پلاکت ها و پلاسما به دست می آید. 
از آنجایی که جدا کردن پلاکت ها که در لایه میانی قرار گرفته اند به راحتی امکان پذیر نیست بنابراین با توجه به گستره استفاده از پلاکت ها در تخصص های پزشکی کیت های گوناگنی ساخته شده اند. این کیت ها به طور کلی در دو شکل لوله ای و ظروفی موجود می باشند.

جراحی زیبایی چشم

در تصویر فوق می توانید پلاکت ها را در لایه میانی مشاهده بفرمایید

 

دستورالعمل استفاده از کیت های ( PRP )  پی آر پی:
به طور کلی برای جداسازی پلاکت ها چهار مرحله وجود دارد که شامل: خونگیری، سانتریفیوژ، جداسازی و در انتها فعال سازی و تزریق می باشند.
خونگیری: در این مرحله خون از بیمار اخذ می گردد
سانتریفیوژ: خون گرفته شده سانتریفیوژ می شود تا پلاکت ها و پلاسما از گلبول ها جدا شوند
جداسازی: در این مرحله پلاکت ها و پلاسما از گلبول های خون جدا می شوند
فعال سازی و تزریق: برای اینکه پلاکت های تزریق شده، بافت سازی را شروع کنند قبل از تزریق با مخلوط کردن محصول نهایی با کلسیم کلراید Cacl2  به نسبت یک به ده و باند شدن کلسیم با ضد انعقاد اسید سیترات داکتروز تیپ  A انجام میشود.

جراحی زیبایی لب

 

کاربرد ( PRP ) پی آر پی:
با توجه به نقش پلاکت ها و مواد مترشحه از آنها در فرایندهای بازسازی بافت های آسیب دیده نظیر: تمایز سلول های بنیادی، شکل گیری ماتریکس، رگ زایی، سنتژ کلاژن و ... می توان اظهار داشت به طور کلی در هر عارضه ای که ترکیب فرایند بازسازی بافت بتواند نقشی در بهبود عارضه داشته باشد، می توان از ( PRP) پی آر پی بهره برد.
بسیاری از مشکلات زیبایی نظیر چین و چروک ها، خطوط و ... حاصل پروسه پیری و کاهش کلاژن، الاستین، ماتریکس بین سلولی، فیبروپلاست ها و چربی در لایه های پوست است. این پروسه: قوام، شکل، حجم، صافی و قابلیت ارتجاع در پوست را کاهش داده و در نهایت به مشکلاتی نظیر چین و چروک و خطوط ناخواسته منتهی می گردد که با توجه به نقش پلاکت ها در بازسازی بافت های مختلف از جمله در بازسازی کلاژن، الاستین، عروق و ماتریکس بین سلولی و بازگرداندن شادابی و جوانی به پوست بایستی اذعان کرد که ( PRP )پی آر پی قطبی جدید در درمان های زیبایی می باشد.
در جراحی پلاستیک و زیبایی نیز جهت: فیس لیفت، ابدومینوپلاستی، برو لیفت، بریست آگومنتیشن و اسکین گرافتس از ( PRP ) پی آر پی استفاده می گردد.

تصویر قبل و بعد PRP
جراحی زیبایی شکم

 

انواع روش های تزریقی ( PRP )  پی آر پی:
تزریق مستقیم
مزوتراپی بیولوژیک
میکرونیدلینگ یا مزوتراپی خشک
همراه با لیپو ترانسفر
استفاده موضعی

از PRP در درمان مشکلات پوستی زیر استفاده می شود:

جوانسازی پوست صورت

جوانسازی دست ها
رفع چین و چروک های دینامیک
از بین بردن اسکار آکنه و اسکار زخم های ناشی از بریدگی، سوختگی و غیره
رفع خطوط اخم یا خنده
رفع طاسی سر یا ابرو
از بین بردن پف و تیرگی دور چشم
کاشت مو
تحریک و تقویت مو

همچنین می توان پی آر پی را به منظور تسریع روند بهبودی به طور مستقیم بر روی زخم های کهنه، زخم های دیابتی، ترک های پوستی، پس از لیزرهای لایه برداری و مواردی از این قبیل اسپری نمود. لازم به ذکر است که به منظور ارتقای کیفی پوست صورت و افزایش شادابی آن می توان از PRP  به تنهایی یا مخلوط با ماسک ها و ژل ها به طور موضعی استفاده کرد.

جراحی زیبایی

 

مزایای PRP :
با توجه به اینکه از خون خود شخص استفاده می شود بنابراین عوارض احتمالی عفونت، انتقال بیماری و پس زدن را ندارد
هیچ نگرانی ای در مورد غیر استاندارد بودن یا ناشناخته بودن محصول وجود ندارد
پذیرش بسیار زیادی از سوی بیمار دارد
با توجه به وجود کیت مخصوص پروسه کار کاملا استریل است
نیاز به بستری و استراحت ندارد
این درمان تقریبا بی درد است و بیمار به راحتی آن را تحمل می کند
کم یا زیاد بودن مقدار تزریق خطرناک نیست
یک روش غیر تهاجمی است و خطرات کمی دارد
اثر و ماندگاری طولانی تری دارد
دوران نقاهت بعد از جراحی را به طور مشخصی کاهش می دهد
نسبت به روش های مشابه هزینه زیادی ندارد
از نظر ایمونولوژی خنثی است و هیچ گونه حساسیت یا آلرژی ای ایجاد نمی کند
به روش های مختلف قابل استفاده است
در همه نواحی بدن قابل استفاده بوده و محدودیتی در این زمینه ندارد
به عنوان یک چسب طبیعی عمل می کند
با توجه به وجود آنتی بادی ها در پلاسما به عنوان یک آنتی بیوتیک طبیعی عمل می کند
هم در زنان و هم در مردان موثر بوده و هیچ نوع محدودیت سنی و جنسی ندارد

مراقبت های بعد از انجام PRP :
موضع تزریق شده تا 24 ساعت شسته نشود
از کرم ضد آفتاب استفاده شده و از تابش مستقیم آفتاب به مدت 2 هفته اجتناب گردد
استفاده از کرم نگهدارنده روز و شب
استفاده از عینک آفتابی به مدت یک هفته

عوارض احتمالی انجام PRP :
در چند روز اول ممکن است قرمزی، ورم، سوزش و درد خفیف ایجاد شود که معمولا به زودی برطرف می شود. در مواردی نادر احتمال بروز عفونت و هماتوم وجود دارد.

آثار درمانی پی آر پی در جوانسازی
جراحی زیبایی واژن

 

پروتکل های درمانی PRP :
تعداد جلسات و فواصل آنها جهت PRP بر حسب شرایط پوست تعیین می شود ولی به طور کلی برای جوانسازی صورت بر حسب سن از یک تا چهار جلسه با فواصل 2 الی 6 ماهه پیشنهاد می شود. در شرایط خوب ماندگاری نتایج بین 1 تا 3 سال است.

فاصله جلسات PRP برای جوانسازی پوست بر حسب سن:
در سنین 30 الی 40 سال هر یک الی دو سال یک جلسه کافی است
در سنین 40 الی 50 سال سه جلسه درمان لازم است، به ترتیبی که جلسه دوم شش ماه بعد از جلسه اول و جلسه سوم نه ماه بعد از جلسه دوم باشد. درمان نگهارنده، هر یک الی یک و نیم سال کافی است
در سنین بالای 50 سال نیز سه جلسه درمان لازم است به ترتیبی که جلسه دوم سه الی شش ماه بعد از جلسه اول و جلسه سوم شش ماه بعد از جلسه دوم باشد. درمان نگهدارنده هر سال یک بار کافی است
هر جلسه درمانی حدود یک ساعت طول می کشد

موارد منع استفاده از PRP :
کانسرهای پوستی و سیستمیک
در طول درمان با استروئیدها و شیمی درمانی
بیماری های مزمن، دیابت و ایدز
بیماری های پوستی مانند پورفیری
بیماری های خون و اختلالات انعقادی 
در موارد مصرف آسپرین و بیماری های ضد انعقاد
شایان ذکر است تزریق PRP در عروق خونی ممنوع و خطر آفرین است

استفاده از PRP  در موارد زیر نتایج خوبی ندارد:
افراد سیگاری، الکلی و دارای سوء تغذیه
افراد مبتلا به مشکلات ژنتیکی پوست
ضایعات پیشرفته ناشی از نور خورشید
هایپرپیگمانتاسیونهای پیشرفته
خطوط عمیق
ضایعات مویرگی روی بینی و گونه ها

چند نکته طلایی درباره PRP :
هرچند نتایج درمانهای پوست با PRP تا سه هفته  ظاهر می شوند ولی ظهور نتایج کامل حدود 3 ماه طول می کشد.
PRP تقریبا بی درد است و بیمار به راحتی آن را تحمل می کند لیکن در صورت حساس بودن بیمار، می توان نیم ساعت تا 45 دقیقه قبل از درمان از کرم های بی حسی موضعی بهره برد
کیفیت نتایج PRP علاوه بر اجرای صحیح و دقیق درمان با وضعیت واکنش های سلولی بیمار نیز در ارتباط است که بوسیله پزشک معالج قابل کنترل یا تنظیم نیست
PRP را نباید مدت زمان زیادی نگهداشت زیرا سوخت و ساز پلاکت ها در بیرون از بدن نیز ادامه دارد و فقدان اکسیژن موجب می شود رو به سوخت و سازهای غیر هوازی بیاورند
اثر PRP در ترمیم زخم ها وابسته به متغیرهایی نظیر: غلظت پلاسما، حجم PRP تولیدی، وسعت و نوع جراحت و مهمتر از اینها شرایط کلینیکی بیمار است
به دلایلی که هنوز شناخته شده نیست در درصد بسیار کمی از افراد هیچ و اکنشی در مقابل تزریق PRP رخ نمی دهد و حتی تکرار آن نیز بی ثمر است
اگرچه PRP روشی موثر در جوانسازی پوست است ولی نباید انتظار اثرات معجزه آسا بر چروک خیلی قدیمی و عمیق داشت
این روش درمانی جایگزین دیگر روش های درمانی نیست، بلکه یک روش درمانی مکمل و کمک کننده همراه با دیگر روش هاست

 

 

 

استفاده های عمده از PRP در زیبایی به شرح زیر می باشد:

 

جوانسازی پوست و درمان چروک های صورت و گردن با استفاده از PRP
یکی از کاربردهای پی آر پی در جوانسازی و رفع چین و چروک صورت، خط خنده و اطراف چشم و گردن می باشد. PRP باعث  فعال شدن فیبروبلاست هاو کلاژن سازی و در نتیجه بافت سازی پوست می شود.

جراحی زیبایی بینی

 

کاربرد PRP در درمان تیرگی، گودی و پف زیر چشم
درمان تیرگی، گودی و پف زیر چشم یکی از بهترین کاربردهای PRP بوده و شاید اگر اغراق نباشد، با یک بار PRP در ناحیه چشم، ترمیم، سلول سازی و بافت سازی در این ناحیه شروع شده و به طور فوق العاده ای باعث پر شدن گودی زیر چشم و از بین رفتن تیرگی و چروک های این ناحیه می گردد.

جراحی زیبایی بینی گوشتی

 

کاربرد PRP در درمان چروک های پشت دست
PRP جزو کارآمدترین روش ها جهت صاف کردن و پر کردن چروک های پشت دست می باشد.

جراحی زیبایی پلک

 

درمان طاسی و ریزش مو با استفاده از PRP
مطالعات مختلف کلینیکی نشان داده اند که استفاده از PRP در طاسی سر می تواند موجب رویش مجدد و طبیعی مو در مناطق طاس پوست سر شود. این کار موجب تقویت شکل و قوام و کیفیت فولیکول های موجود، طولانی تر کردن دوره آناژن و افزایش عمر موهای موجود می شود. از مزایای استفاده از PRP در درمان طاسی آن است که برای انجام آن نیازی به کوتاه کردن موی شخص نیست و هیچگونه آثار اسکار جراحی و خونریزی ایجاد نمی شود.

جراحی زیبایی فک

 

درمان اسکارهای جراحی، سوختگی و آکنه با PRP
با توجه به مطالعاتی که اخیرا انجام پذیرفته ثابت شده است، PRP باعث درمان اسکار جراحی، سوختگی و آکنه می شود. البته استفاده همزمان از سایر روش ها بالاخص لیزرها نیز پیشنهاد می گردد.

جراحی زیبایی صورت

 

PRPهمراه با لیپوترانسفر
لیپو ترانسفر روشی است که در آن سلول های چربی نواحی پهلو و شکم بیمار را به میزان لازم ( حدود 20 الی 30 سی سی ) خارج کرده و پس از جداسازی سلول های زنده چربی، آنها را به عنوان یک فیلر بیولوزیک مشتق از بدن خود فرد، به منظور حجم دادن به ناحیه ای از بدن یا صورت، پر کردن نقص پوستی و اغلب با هدف جوانسازی صورت، در نواحی مورد نظر تزریق می کنند. سلول های چربی را می توان با PRP مخلوط کرده و سپس در محل های مورد نظر تزریق نمود. این کار موجب تحریک رگ سازی شده و به تبع آن، منجر به زنده ماندن سلول های چربی و پیوند خوردن آنها با بافت های اطرافشان می شود. با این عمل ماندگاری نتایج درمان، دو تا سه برابر افزایش یافته و نتیجه حاصله زیباتر و ماندگارتر می شود.

چال گونه

جراحی زیبایی چشم

 

چال گونه یا چال خنده چیست؟

چال گونه یا چال خنده و چال لپ یا Cheek Dimple از بارزترین شاخص های زیبایی صورت به هنگام خنده و ملاحت صورت می باشد که مورد علاقه دختران جوان می باشد و به راحتی می توان با یک عمل جراحی سرپایی به آن دست پیدا کرد. افرادی که متقاضی این جراحی می باشند باید بدانند، چال گونه فرو رفتگی کوچکی است که حدود 3 سانتی متر از گوشه دهان و حدود 6 سانتی متر از گوشه خارجی چشم همان سمت قرار گرفته است و در حالت خندیدن و صحبت کردن می تواند جلوه گر باشد. بر اساس همین توضیح کسانی که خواستار چال گونه هستند باید توجه داشته باشند که حدود 2-3 ماه بعد از عمل جراحی زمان لازم است تا در حال عادی و استراحت صورت، چال گونه ایجاد شده از بین برود و فقط در زمان خندیدن و صحبت کردن نمایان شود.

جراحی زیبایی لب

یکی از دلایل جذابیت چال گونه حالتی است که در چهره شخص در زمان خندیدن بوجود می آورد و علاوه بر جنبه بسیار زیبایی که دارد باعث می شود تا افراد مقابل با دقت بیشتری به چهره فرد دارای چال گونه توجه کنند.

چال گونه

مواردی که باید قبل از جراحی چال گونه رعایت شود

 

  1. شب قبل از عمل چال گونه آنتی بیوتیک مصرف شود ( معمولا آموکسی سیلین 200 میلی گرم هر هشت ساعت ) و تا زمان افتادن بخیه ها ادامه داشته باشد.
  2. دهان شویه قبل از عمل انجام شود و سپس هر 2-3 ساعت یک بار تکرار شود.
  3. از پماد آنتی بیوتیک برای پوست صورت استفاده شود.
  4. عدم استفاده از غذاهای جویدنی و صفت در 2 هفته اول پس از جراحی چال گونه.
  5. عدم حرکات سریع و ناگهانی صورت تا یک هفته پس از جراحی چال گونه و عدم ماساژ صورت.

چال گونه

درباره چال گونه بیشتر بدانید

  • چال گونه می تواند در یک طرف یا دو طرف صورت ظاهر شود که بر حسب سلیقه بیمار انتخاب می شود.
  • چال گونه باید فقط در موقع حرکت صورت و یا هنگام خندیدن نمایان شود.
  • گودی که در حالت استراحت صورت در ناحیه گونه ایجاد می شود و ناشی از ساکشن چربی گونه می باشد چال گونه محسوب نمی شود. اما برای افرادی که صورت بسیار چاق دارند می توان از این شیوه بهره برد.

چال گونه


نکاتی درباره جراحی زیبایی پلک

نکاتی درباره جراحی زیبایی پلک

آکاایران: مجموعه: سلامت پوست آکاایران: نکاتی درباره جراحی زیبایی پلک جراحی پلک که لیفت چشم یا بلفاروپلاستی نیز خوانده می شود &nb
جراحی زیبایی بینی بکنیم یا نه؟

جراحی زیبایی بینی بکنیم یا نه؟

آکاایران: جراحی زیبایی بینی بکنیم یا نه؟ آکاایران: خیلی ها قبل از جراحی زیبایی بینی دچار تردید می شوند که گاهاً تردید درستی است اما جراح
صفحه 1 از 7
پربازدیدها
تبلیغات

عکس چال گونه افراد مشهور