به نقل از آکاایران: وجود قلم موهای آرایشی در لوازم آرایش، از ضروریات است. قلم مو و برس های مختلفی در آرایش کردن وجود دارد که هرکدام برای آرایش قسمت های خاصی از صورت طراحی شده اند. با ما همراه شوید تا با این برس ها و تجهیزات آشنا شوید.

برس ها و تجهیزات آرایش صورت

یکی از عوامل اساسی که زیبایی آرایشتان را تعین می کند،فرچه هایی است که استفاده کرده اید.برای قسمت های مختلف صورت،برس ها(فرچه های)آرایشی مخصوصی وجود دارد.نحوۀ به کار بردن لوازم آرایشی هنری است که نیاز مند تمرین زیادی می باشد. برس های آرایشی ( فرچه ها ) کاربردها وانواع مختلفی دارند.این فرچه ها دقت شما را در استفاده از لوازم آرایشی بالا می برندو آرایش برروی صورت غیر طبیعی جلوه نخواهد کرد.اگر از فرچه های مناسب استفاده کنید نتیجه آرایشتان مثل این است که یک آرایشگر حرفه ای،آرایشتان کرده باشد.

از آنجاییکه فرچه های آرایشی انواع مختلفی دارند شما حداقل باید اساسی ترین آنها را داشته باشید تا بتوانید،اصلی ترین کارهای آرایشی را انجام دهید. هر فرچه،از الیاف ودسته تشکیل شده است. الیاف (موهای) فرچه ممکن است مصنوعی یا طبیعی باشد و دستۀآن هم ممکن است چوبی یا پلاستیکی باشد.دسته باید محکم به الیاف متصل شده باشد.و الیاف هم نباید زبر باشند یا به پوست آسیب برسانند.

دسته باید به گونه ای باشد که راحت دردست گرفته شود و نباید زیاد از حد کلفت باشد.فرچه هایی که از الیاف مصنوعی تهیه شده اند راحت تر تمیز می شوند و دوام بیشتری دارند. وقتی می خواهید فرچه آرایشی بخرید به جنس الیاف و دسته اش توجه کنید و جنس با کیفیت را بخرید.

قلم موهای خاصی وجود دارند که برای رسیدن به چهره ای عالی، به وجود آن ها نیاز خواهید داشت. با این حال یکی از چیزهایی که خیلی ها از آن چشم پوشی می کنند شستن قلم موهای آرایشی شان است! قلم موهای آرایشی می تواند باکتری و آلودگی های بیشماری را پس از استفاده به خود جذب کند. پس شست و شوی مداوم و صحیح آن ها بهترین راه برای این است تا اطمینان حاصل کنید که باکتری و آلودگی ها به پوست شما آسیب نمی رساند. انجام مراحل زیر فرایند شست و شوی قلم موهای شما را خیلی ساده خواهد کرد.

گردآوری: بخش خانواده آکاایران