آکاایران: بهتراست ازکرم پودر استفاده کنیم یا کرم های پوشاننده؟

آکاایران: بیشترین  افراد برای پوشاندن لک صورت و خوشرنگ به نظر رسیدن چهره از کرم پودر و کرم های پوشاننده استفاده می کنندولی فرق این دو و اینکه کدام بهترمیباشد را نمی دانند.

قدرت پوشانندگی کرم های پوشاننده مسلما از کرم پودرها بیشتر است و مناسب افرادی است که یا دچار خال های تیره ای هستند که با لیزر از بین نمی رود یا کک و مک بسیاری دارند و به ویتیلیگو مبتلا هستند یا ضایعات پوستی و جای جوشی دارند که روی اعتماد به نفسشان تاثیر منفی می گذارد و مجبورند تا تکمیل درمان و بهبود پوست از آنها استفاده کنند.

کرم های پوشاننده در مقایسه با کرم پودرها ضدآفتاب با SPF 15 دارند که گرچه کارایی چندانی ندارد و جای ضدآفتاب را نمی گیرد اما از کرم پودر ساده بهتر است. برخی از انواع کرم های پوشاننده فاقد چربی و ضدآب مناسب پوست های چرب هستند اما باید مراقب میزان مصرف بود.

تا می توانید استفاده از کرم های پوشاننده را محدود کنید زیرا این نوع کرم ها مثل کرم های گریم سنگین اند و منافذ پوست را می پوشاند و می توانند باعث جوش شوند. انتخاب این نوع کرم باید زیر نظر متخصص باشد. رنگ این نوع کرم ها نیز باید با رنگ پوست همخوانی داشته باشد که چهره مصنوعی نشود.

دکتر محمدعلی نیلفروش زاده، متخصص پوست و رئیس مرکز تحقیقات پوست و سلول های بنیادی

.

منبع : mihantaz.com