آکاآپآرایش چشم ها مهم ترین بخش از میکاپ صورت است که می تواند روی زیبایی و جذابیت آرایش صورت تاثیرگذار باشد. حالت و فرم و رنگ چشم ها با یکدیگر متفاوت هستند به عنوان مثال خانم ها با چشم های درشت به هیچ وجه نباید از مدل های آرایش چشم ریز استفاده کنند و بهتر است هر خانمی با توجه به فرم و رنگ چشم هایش مدل میکاپ چشم خود را انتخاب کند.

پف چشم ها یکی از مشکلاتی است که ممکن است اغلب خانم ها به آن دچار شده باشند. پف چشم ها را می توان به کمک روش های آرایش چشم های پف دار به سادگی برطرف کرد بنابراین اگر چشم های شما پف دارد بهتر است با کمک ترفندهای آرایشی پف چشم هایتان را از بین ببرید. در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا, ترفندهای کلیدی برای ارایش کردن چشم ها پف دارآموزش میدهیم. با ما همراه باشید.

خط چشم پهن بر روی پلک بالایی خود بکشید این خط چشم را از گوشه داخلی چشم خود آغاز کنید و به انتهای چشم بکشید و این خط را در انتهای چشم خود پهن‌تر کنید. می‌توانید برای پلک پایین خود نیز به دو طریق خط چشم بکشید یکی اینکه با ایجاد کمی فاصله خط چشم بکشید و بعد از گوشه داخلی چشم کمی به سمت بیرون بروید و یا اینکه کامل خط چشم بکشید و با انگشت کمی رنگ مشکی را پخش کنید. این طریق کشیدن خط چشم می‌تواند چشم‌ها را بدون پف و بزرگتر نشان دهد.

 

طرز صحیح ریمل زدن برای چشم پف‌دار:

مژه‌هایی تیره و بلند تاثیر فوق‌العاده‌ای در زیبایی آرایش چشم‌ها پف‌دار دارد. پس بهتر است ریملی انتخاب کنید که هم خاصیت بلند کنندگی و هم حجم دادن به مژه‌ها را داشته باشد. می‌توانید برای آشنایی بیشتر و انتخاب بهتر ریمل مقاله انواع ریمل را که قبلا به آن پرداختیم مطالعه فرمایید. نحوه‌ی صحیح ریمل زدن برای چشم‌های پف‌دار به این صورت است که تمرکزتان را روی قسمت میانی مژه ها قرار دهید و نه گوشه‌های چشم.

 

مدل ابروی مناسب برای چشم‌های پف‌دار:

شاید فکر کنید برای پنهان کردن پف چشمانتان باید تمام دقت خود را روی آرایش چشمتان قرار دهید اما باید بگویم که کاملا اشتباه است و دیگر اجزای صورن  نحوه‌ی آرایش ان تاثیر بسزایی در کمتر شدن پف چشمانتان دارد. مهمترین قسمتی که پس از آرایش چشم باید به آن توجه داشته باشید مدل ابروی شماست.

 

بهترین حالت ابرو برای افرادی که دارای چشم‌های پف‌دار هستند ابرو‌های حالت دار است. ابروی این افراد نه باید خیلی صاف و نه باید هشتی باشد، حالتی بینابین این دو بهترین حالت ابرو برای چشم پف‌دار است. برای چشم‌های پف دار ابرو‌های کمی صاف بهترین انتخاب هستند، زیرا ابرو‌های هشتی باعث می‌شوند تا پف چشم‌ها بیشتر به نظر برسد. اگر می‌خواهید پف چشم‌هایتان بیشتر از چیزی که هست به نظر نیاید از کوتاه کردن طول ابروی خود صرف نظر کنید.

قانون کلی آرایش چشم پف دار و ریز

به تصویر نگاه کنید ، در این عکس با چند خط پشت پلک جداسازی شده اند که این جداسازی الگوی زدن رنگ سایه های روشن و تیره برای چشم های پف دار است. همانطور که متوجه شدید نزدیک ترین قسمت به مژه ها را با سایه تیره و دورترین قسمت را با سایه روشن آرایش می کنیم.

آرایش مناسب برای چشم های پف دار

اگر در کل موافق استفاده از سایه چشم نیستید بهترین مدل آرایش چشم پف دار کشیدن یک خط چشم تقریبا پهن از قسمت یک پنجم به بعد گوشه داخلی چشم تا انتهای پلک است.

ارایش مخصوص چشم های پف دار

اما گاهی اوقات برای شرکت در یک جشن مایلید از سایه چشمی استفاده کنید که در این زمان باید همان قانون تیره به روشن را رعایت کنید.

طرز آرایش چشم پف دار با سایه چشمی:

در ابتدا باید با یک کانسیلر مرحله زیرسازی آرایش چشم را انجام دهید.

ارایش چشم برای پلک های پف دار

سپس روشن ترین رنگ سایه ای که انتخاب کرده اید را روی پوست پلک به خوبی اجرا کنید.

نحوه ارایش چشم های پف دار

حالا نوبت سایه ای است که درصد تیرگی آن متوسط است یعنی تیره تر از سایه قسمت بالای پلک و روشن تر از سایه قسمت نزدیک به مژه است. سایه باید با عرض یکنواخت زده شود.

در انتهای مرحله سایه زدن سایه رنگ تیره را به صورت نواری باریک در قسمت نزدیک به مژه بزنید.

بخش سایه زدن تمام شد و باید به همان روشی که گفته شد خط چشم را پشت مژه ها بکشید. برای تکمیل آرایش ریمل را با دقت و مرتب به روی مژه ها بزنید. می توانید یک خط باریک از سایه نیمه روشن را هم در زیر چشم بکشید.

ارایش چشم مخصوص چشمهای پف دار

در تصاویر دیگر مشاهده می کنید که چطور از ترکیب رنگ های دیگر به همان روش استفاده شده است. 

آرایش چشم های پف دار