مدل موی عروس ایرانی

بیشتر عروس خانم ها تصور می کنند که اگر می خواهند روز عروسیشان، زیباتر شوند باید قیمت های آنچنانی پرداخت کنند و به خود و همسرشان فشار می آورند. به شما توصیه می کنیم که گول قیمت بالا و اسم و رسم آرایشگاه ها را نخورید و بیشتر به مهارت آرایشگر و سلیقه خودتان توجه کنید.
مهارت آرایشگر در این نیست که شما را مدل فلان بازیگر و یا فلان خواننده در آورد، آرایشگر خوب آرایشگری است که با توجه به صورت و شکل و همینطور لباس و فرم بدن یک خانم او را آرایش کند تا زیباتر شود.


بنا به گزارش آکاایران : پس قدم اول این که به آرایشگرتان فشار نیاورید که حتما فلان مدل مو را می خواهم، شاید به فرم صورت و هیکل شما نیاید، پیشنهاد می کنیم چند مدل مویی را که می پسندید به او نشان دهید و نظرش را در مورد آن جویا شوید، و سپس گام به گام، کار او را زیر نظر داشته باشید تا یک وقت مدلی را روی سرتان پیاده نکند که نمی پسندید، بالاخره هر کس خودش می داند که چه مدل هایی به او می آید و چه چیزهایی را بیشتر  دوست دارد، نکات زیر را برای زیباتر شدنتان در نظر داشته باشید:


عروس های زیبا و مو


ابتدا یک نکته کلی در مورد رنگ موی عروس، رنگ موی تیره برای عروس خانم ها بهتر است به خصوص برای ایرانی ها که چهره های آسیایی و چشمانی تیره دارند مثلاً رنگ هایی مثل شکلاتی تیره، قهوه ای سوخته و به طور کلی رنگ های گرم می توانند به صورت حالت دل نشین تری بدهند. در ضمن تیره بودن موهای عروس با لباسش تضاد ایجاد می کند و همین می تواند زیبایی را چندین برابر کند. گذشته از این ها نباید یادتان برود که رنگ های روشن سن عروس را بیشتر نشان می دهد، بنابراین کسانی که می خواهند این گونه آرایش روشن کنند یا باید صورتی بچگانه و ظریف داشته باشند یا رنگ پوستشان کمی تیره باشد.


1 - انتخاب مدل مو برای روز عروسی خیلی سخت است. هر کس یک مدل به شما پیشنهاد می کند و خودتان هم مدام نظرتان عوض می شود. مدلی انتخاب کنید که هم به شما بیاید هم طبق مد روز باشد و هم آرایشگرتان از پس انجامش بر بیاید. و از همه مهم تر، با آن راحت باشید.


2-  به هر مدلی که می بینید دل نبندید. شاید فرم صورت و بدن و لباس شما با مدلی که توی عکس هست فرق داشته باشد. با خودتان رو راست باشید ببینید این مدل به شما می آید یا نه.

به فکر این نباشید که تغییر زیاد و ناگهانی در موهایتان ایجاد کنید. مثلا رنگ موهایتان را یکباره متضاد رنگ همیشگی اش نکنید. در کل برای جلب توجه، افراطی عمل نکنید. شما عروس هستید و ناخودآگاه مرکز توجه همه

 

4- خلاقیت داشته باشید. فقط به مدل های رایج که روی سر هر عروسی دیده می شود اکتفا نکنید. با آرایشگرتان مشورت کنید. با کمی تغییر در یک مدل یا تفکیک کردن دو مدل با هم می توانید مدل موی خاص خودتان را داشته باشید.
 

5- اگر لباستان طرح شلوغی دارد مدل موی ساده تر انتخاب کنید.


6- اگر قرار است روی موهایتان را بپوشانید از مدل های جمع محکم استفاده کنید. موهایتان را باز نگذارید چون با پوشاندن ، هم پف موهایتان می خوابد، هم وز می شود هم حالت شان را از دست می دهند.


7- به فکر این نباشید که تغییر زیاد و ناگهانی در موهایتان ایجاد کنید. مثلا رنگ موهایتان را یکباره متضاد رنگ همیشگی اش نکنید. در کل برای جلب توجه، افراطی عمل نکنید. شما عروس هستید و ناخودآگاه مرکز توجه همه.


8- اگر تاج یا تور دارید، مدل تاج و تورتان باید با جواهرات و لباستان هم خوانی داشته باشد.


9- هر تغییری که می خواهید در مو بدهید مثل کوتاهی، رنگ، مش، دکلره و اکستنشن، باید از قبل به فکر باشید. کوتاهی و رنگ را حداقل دو هفته قبل و اکستنشن و دکلره را باید حداقل یک ماه قبل انجام بدهید.


10- از چند هفته قبل به طور منظم از حالت دهنده ها و ویتامینه های خوب استفاده کنید و موها را آماده کنید.

 

منبع : تبیان