طرز پلاتينه كردن مو

 

یکی از پرسش‌هایی که ذهن خانم‌ها را زیاد به خود مشغول می‌کند این است که چگونه بعضی از خانم‌ها موهای‌شان بدون اینکه آسیب دیده باشد اینقدر روشن است. خب، ما این راز را برملا می‌کنیم که البته راز بزرگی هم نیست. اگر شما هم به رنگ پلاتینه برای موهای‌تان علاقه دارید، این مطلب را دنبال کنید. رنگ مایل به سفید کمی برای مو سنگین است و ممکن است به موها آسیب بزند. ما در اینجا می‌گوییم که چطور بدون اینکه به موهای‌تان آسیب بزنید، موهای پلاتینه‌تان را سالم و براق نگه دارید.

 

 

برعکس چیزی که همه می‌گویند، شما می‌توانید با هر رنگ مویی که دارید، موهای‌تان را پلاتینه کنید. اما بسته به رنگ پایه موهای شما، این کار می‌تواند سریع و یا کند صورت بگیرد. نکته مهم این است که آن را روی موهای رنگ نشده بگذارید. کسانی که برای سال‌ها موهای پلاتینه دارند، فقط کافی‌ست که هر ماه ریشه موهای‌شان را رنگ کنند .

برای شروع ، بلوند‌کننده ولا را با دیولوپر( بازکننده رنگ مو) 20 درجه مخلوط کنید.

این مخلوط را روی ریشه موهای‌تان بگذارید و مطمئن شوید که رنگ را روی همه جا و مخصوصا موهای تازه رشد کرده هم گذاشته‌اید. سعی کنید رنگ را زیاد به سمت موهای روشن‌تان نکشید. زمان ماندن رنگ روی موها، به جنس و رنگ موهای خودتان بستگی دارد. بعد از این کار موهای‌تان را با شامپو بشویید.

 

 

تونر بزنید

 

 

این دقیقا چیزی است که از زرد شدن موها جلوگیری می‌کند و به موهای‌تان توناژ سفید خاکستری می‌دهد. بعد از شامپو و نرم‌کننده موهای‌تان را خشک کنید و به موهای‌تان تونر بزنید. سعی کنید بیشتر روی ریشه موهای‌تان بزنید. تونرتان را با دیولوپر درجه 5 مخلوط کنید.

 

 

 بگذارید این محلول هم 5 دقیقه روی موهای‌تان بماند و یا رنگ موهای‌تان به توناژ بنفش ملایم برسد.  زمان این پروسه هم ممکن است روی هر مویی متفاوت باشد. دقیقه آخر تونر را روی موهای‌تان بمالید تا به بقیه موهای‌تان هم برسد. سپس بشویید و فقط نرم‌کننده بزنید. در آخر هم سشوار بکشید.

 

 

-  چند روش برای شاداب و سالم نگه داشتن موهای پلاتینه:

همیشه موهای‌تان را به دست یک حرفه‌ای بسپارید.

قبل از سشوار کشیدن به موهای‌تان سرم مو بزنید تا از سوختن موهای‌تان جلوگیری کنید.

هر روز موهای‌تان را نشویید.

هفته‌ای یک بار از شامپوی ویولت یا سیلور استفاده کنید.

بعد از سشوار کشیدن از یک اسپری براق‌کننده مو استفاده کنید.

 

 

منبع : مدآنلاین