بسیاری از زنان چشمان قهوه ای دارند وخبر خوب برای آنان این است که متد های آرایشی بسیاری مناسب رنگ چشمان آن ها وجود دارد . اما نکته ی بد داشتن چشمان قهوه ای آن است که به سختی می توان این چشمان را به گونه ای آرایش داد که یکتا باشد و کس دیگری آرایش مشابهی نداشته باشد .در این نوشتار  آرایشیک شما را با نکات مهم آرایش چشمان قهوه ای آشنا می سازد .

 برای شروع ، این نکته برای همه ی زنان دارای چشمان قهوه ای ضروری است که از رنگ هایی در آرایششان استفاده کنند که غیر از قهوه ای و سایه ای از قهوه ای باشد . رنگ هایی که مکمل چشمان قهوه ای است شامل آبی ، سبز ، فیروزه ای ، بنفش همراه با رنگ های خنثی مثل هلویی ، کرمی و صورتی کم رنگ می باشد.سعی کنید از یک سایه ی روشن به همراه خط چشم و ریمل تیره استفاده کنید .اگر شما اصرار دارید که از سایه ی قهوه ای استفاده کنید ، سایه ای انتخاب کنید که متضاد رنگ چشم شما باشد . این نکته را در خصوص رنگ آرایشتان همیشه به خاطر داشته باشید که از رنگ زرد دوری کنید .رنگ قهوه ای و زرد هیچ گاه دوستان خوبی نیستند و نباید با هم استفاده شوند .

نکات آرایشی برای چشمان قهوه ای

اگر چشمان شما قهوه ای تیره است استفاده از سایه های تیره تر برای شما مناسب تر است .

اگر چشمان شما قهوه ای روشن  است ، رنگ های گرم و خنثی مثل شکلاتی ، کاراملی و عسلی چشمان شما را جذاب تر می کند .

نکات آرایشی برای چشمان قهوه ای

یک خط چشم سیاه یا خاکستری استفاده کنید تا چشمان شما بزرگتر جلوه کند . از سایه ی تیره مثل خاکستری یا بنفش تیره در بالای چین پلک  و رنگ های روشن مثل کرمی و عسلی در پایین چین پلک می توانید استفاده کنید . به همراه اینها یک ریمل تیره جلوه ی بیشتری به چشمان شما می دهد .

منبع : arayeshik.com