خانوادهآرایشلیزر موهای زائد: آنچه باید بدانید
,لیزر, رفع موهای زائد, لیزر,آرایش، آموزش آرایش،مدل آرایش صورت، آرایش چشم،مدل ابرو، مدل ناخن

از بین بردن موها با لیزر، یک گزینه ی خوب برای افرادی است که می خواهند موهای زائد را برای همیشه از بین ببرند. تصور کنید که با تیغ و اپیلاسیون کاری نداشته باشید. شما زیر بغل و پاهایی صاف و بدون مو خواهید داشت. اما قبل از آنکه این کار را انجام دهید، بهتر است که آگاهانه تصمیم بگیرید. در مقاله امروز، ما تمام عوامل مهمی که باید قبل از لیزر موهای زائد را در نظر بگیرید، بیان می کنیم.

تحقیق کنید

اگر به فکر لیزر موها هستید، باید کمی بیشتر پرس و جو کنید. بهر حال این روش، کاملا ارزان نیست. اسپاهای درمانی و اسپاهای مستقل مخصوص رفع موهای زائد، معمولا این خدمات را رائه می دهند. با این حال، این خدمات توسط برخی از متخصصان پوست و مطب های پزشکان نیز ارائه می شود.

بنابراین تحقیق کنید و بهترین پیشنهاد را پیدا کنید، یا فردی که می شناسید، شما را به یک مرکز معرفی کند. برای اینکه کلینیک را بررسی کنید، اول یک وقت مشاوره بگیرید. اجازه ندهید که قیمت، تنها عامل تصمیم گیری شما در انتخاب یک محل خاص برای لیزر باشد.

لیزر برای همه نیست

حذف موها با لیزر، برای همه ی افراد مناسب نیست. افرادی با پوست روشن و موهای تیره، کاندیداهای ایده آل برای این روش هستند. اگر فردی بلوند با موهایی نازک هستید، ممکن است به نتایجی که انتظار دارید، دست پیدا نکنید. برای احتیاط، در طول مشاوره تان با یک متخصص صحبت کنید تا متوجه شوید که آیا از بین بردن موهای زائد با لیزر، بهترین گزینه برای شما هست یا نه.

مطلب مرتبط: آیا لیزر موهای زائد برای شما مناسب است؟

انتخاب مناطقی که می خواهید لیزر کنید

هنگام انتخاب مناطقی که می خواهید موهای زائدشان را حذف کنید، آنهایی را در نظر بگیرید که از همه آزار دهنده تر هستند. معمولا این مناطق شامل بیکینی و زیر بغل می باشد. اما هر کسی می تواند مناطق مورد نظرش را خودش انتخاب کند. شاید بقیه ی افراد، حذف موهای زائد پاها و بازوها را ترجیح دهند. مهمترین چیز این است که بدانید کدام قسمت از بدنتان را می خواهید لیزر کنید.

لیزر، یک شبه موهای زائد را از بین نمی برد

چندین جلسه طول می کشد تا نتایج کار را ببینید. معمولا از بین بردن موها با لیزر، ۶ تا ۹ جلسه طول می کشد. اگر کمتر از این تعداد لیزر کنید، موهایتان برای همیشه از بین نخواهند رفت. همچنین موها ۱۰ تا ۱۴ روز بعد از درمان خواهند ریخت، و یکمرتبه نمی ریزند. بعضی از مناطق، ناهموار خواهند شد، و بقیه ی جاها طبیعی بنظر می رسند که این ایرادی ندارد. شما می توانید در بین جلسات لیزر برای صاف کردن ظاهر پوستتان، شیو کنید.

مطلب مرتبط: من چه نوع پوستی دارم؟

قبل از درمان با لیزر از آنتی بیوتیک استفاده نکنید

مصرف آنتی بیوتیک قبل از درمان با لیزر، باعث واکنش پوستی نامساعد می شود. ما توصیه می کنیم که دو هفته قبل از نوبت لیزرتان، مصرف آنتی بیوتیک را متوقف کنید و قبل از اولین جلسه لیزرتان، اپیلاسیون انجام ندهید و با موکن، موهایتان را نکنید. قبل از درمان، مو باید یک چرخه ی رشد کامل را طی کند.

تراشیدن موها قبل از لیزر

در شب قبل از لیزر، مناطق مورد نظر برای لیزر را تیغ بزنید. این کار به جلوگیری از سوزش پوست بعد از لیزر، کمک می کند. همچنین تراشیدن موها در شب قبل از لیزر، به تکنسین امکان می دهد که فولیکولهای مو را قبل از انجام درمان، بدقت بررسی کند.

لیزر، بدون درد نیست

در حالیکه از بین بردن موها با لیزر، به اندازه اپیلاسیون یا موم انداختن دردناک نیست، اما باز هم بدون درد نمی باشد. درد آن، به میزان تحمل شما بستگی دارد. بعضی از افراد می گویند که لیزر راحت تر از اپیلاسیون با موم است. بعضی ها هم می گویند که به همان اندازه درد دارد. بعد از لیزر، ناحیه ی مورد نظر دردناک خواهد بود، بنابراین هیچ چیزی روی پوستتان نمالید، مگر اینکه توسط متخصص پوستتان تایید شده باشد.

پربازدیدها
تبلیغات