به نقل از آکاایران: بسیاری از خانمها برای دیده نشدن لک صورت و خوشرنگ  دیده شدن چهره کرم پودر و کرم های پوشاننده مصرف می کنند ولی فرق این دو و اینکه کدام بر دیگری برتری دارد را نمی دانند. با ما همراه شوید تا اطلاعاتی در مورد این کرم ها بدست آورید.

کرم پوشاننده

آکاایران: قدرت پوشانندگی کرم های پوشاننده مسلما از کرم پودرها بیشتر است و مناسب افرادی است که یا دچار خال های تیره ای هستند که با لیزر از بین نمی رود یا کک و مک بسیاری دارند و به ویتیلیگو مبتلا هستند یا ضایعات پوستی و جای جوشی دارند که روی اعتماد به نفسشان تاثیر منفی می گذارد و مجبورند تا تکمیل درمان و بهبود پوست از آنها استفاده کنند.
کرم های پوشاننده در مقایسه با کرم پودرها ضدآفتاب با SPF 15 دارند که گرچه کارایی چندانی ندارد و جای ضدآفتاب را نمی گیرد اما از کرم پودر ساده بهتر است. برخی از انواع کرم های پوشاننده بدون چربی و ضدآب مناسب پوست های چرب هستند اما باید مراقب میزان مصرف بود. تا می توانید استفاده از کرم های پوشاننده را محدود کنید زیرا این نوع کرم ها مثل کرم های گریم سنگین اند و منافذ پوست را می پوشاند و می توانند باعث جوش شوند. انتخاب این نوع کرم باید زیر نظر متخصص باشد. رنگ این نوع کرم ها نیز باید با رنگ پوست همخوانی داشته باشد که چهره مصنوعی نشود.

یکی از بزرگترین تفاوت های کرم پوشاننده یا همان کرم بی بی و کرم پودر، پوشانندگی است. کرم پودر لایه ی ضخیم تری ایجاد می کند و پوشانندگی بیشتری خواهید داشت. اما کرم BB پوشانندگی کمتری دارد و برای زمانی مناسب است که می خواهید به ساحل بروید یا صرفاً دنبال چیزی می گردید که استفاده از آن راحت باشد.

گردآوری: بخش خانواده آکاایران