آکاایران: در فصل های سرد و خشک لب ها به دلیل سرما و کم آبی خشک و پوسته پوسته می شوند. بهترین راه درمان اینگونه خشکی ها استفاده مداوم از کرم های لب و نرم کننده هاست. نرم کننده های لب که در فروشگاهها به فروش می رسد و گران قیمت هم هستند می توانید به راحتی در خانه  با هزینه کم درست کنید.

کرم و نرم کننده لب

آکاایران: شما می توانید  از نارگیل و نعناع استفاده کنید. نارگیل و نعناع  ترکیبی عالی است که به لب های ترک خورده و زخم شده بسیار کمک میکند.  این دو مواد تشکیل دهنده برای مرطوب کننده و نرم شدن  لب  شناخته شده است. برای کسانی که  عطر و بوی نارگیل  را دوست ندارند ، می توانند اسانس های مختلفی مثل گل سرخ اضافه کنند 

داشتن لب های نرم و براق چیزیه که همه ی آدم ها رو خوشحال و راضی میکنه، اما گاهی سرما و خشکی هوا میتونه به سادگی مانع این موضوع بشه. ما میخوام یه محصول رنگی رنگی و دست ساز رو بهتون پیشنهاد بدیم که میتونه به سادگی شما رو به آرزوتون که داشتن لب های نرم هست، برسونه.

برای تهیه این ترکیب خونگی اول از همه باید ۸قاشق غذاخوری روغن نارگیل رو گرم کنیم. برای اینکار روغن نارگیل رو در یک ظرف شیشه ای دردار بریزید و اون رو داخل یک یک ظرف آب جوش قرار بدید. وقتی مطمئن شدید که روغن به اندازه کافی گرم شده، میتونید ظرف رو از داخل آب جوش خارج کنید.

۸ قطره اسانس نعنا به روغن نارگیل اضافه کنید و خوب با هم ترکیبشون کنید. ما به ۴ قطره از اسانس گل رز، ۴ قطره اسانس پرتقال و ۴ قطره هم از اسانس هل نیاز داریم. هرکدوم ازاین مواد رو به ترتیب به ترکیب اضافه کنید و خوب هم بزنید. بعد هم ظرفتون رو توی یخچال بذارید و ا تا زمانی که خوب سفت نشده استفاده اش نکنید.

 مرطوب کننده طبیعی لبها و لوازم بهداشتی و آرایشی بسیاری برای برطرف کردن خشکی لب ها تجویز و مصرف می شوند که در این بخش ما برایتان یکی از بهترین راهها و روش های جلوگیری از خشکی لب و برطرف شدن این مشکل معرفی خواهیم کرد.

زمانی که در معرض هوای خشک قرار می گیرید، از ترکیبی استفاده کنید که ضمن نگهداری رطوبت طبیعی از تأثیر خشکی محیط نیز جلوگیری کند. در این موارد استفاده از ترکیباتی توصیه می شود که حاوی چندین ماده محافظت کننده بوده و بتوانند از لب ها به خوبی محافظت کنند. در طول سال هر زمان که در معرض نور خورشید قرار می گیرید از یک محصول ضدآفتاب با عیار حفاظتی مناسب استفاده کنید. عیار حفاظتی نشان دهنده آن است که برای چه مدت زمانی، فرد می تواند پیش از پیدایش آفتاب سوختگی، در آفتاب باقی بماند.