به نقل از آکاایران:  همراه با پیشرفت علم و تکنولوژی و افزایش اطلاعات بشر در مورد ساختار و عملکرد پوست، امروزه استفاده تخصصی از محصولات در تمام دنیا رواج پیدا کرده است، لذا متخصصان پوست، بر اساس ساختار و جزئیات عملکردی انواع پوست ها، محصولات مرتبط با آن پوست را ارائه می نمایند. 

دستمال مرطوب

آکاایران: از جمله مواد آرایشی که به طور رایج توسط خانمها مورد مصرف قرار می گیرند می توان پودر، کرم، رژ، عطر، ریمل، سایه و لاک را نام برد. یکی از عوارض مصرف مواد آرایشی، پیری زودرس و ایجاد چین و چروک است. عارضه دیگر تغییر رنگ پوست است که می تواند منتشر و یا به صورت لکه ای باشد. ولی شایع ترین عارضه مواد آرایشی در پوست، تحریک و حساسیت پوستی است. پودرها و مواد آرایشی پوست را کثیف کرده و منافذ آنها را مسدود می نمایند. 

بله، پاک کردن آرایش با استفاده از  دستمال مرطوب شاید  راه حل درستی بنظر آید، اما متاسفانه عواقب منفی متعددی در پشت آن وجود دارد. بزرگترین مشکل این است همانطوریکه  از محصول مناسب مطابق با نوع پوست استفاده میکنید باید برای پاک کردن هم مطابق با نوع پوست باشد که فعلا این امکان نیست. امروزه شیر پاک کن فراموش شده و بجایش مردم از دستمال مرطوب برای پاک کردن ارایش استفاده میکنند بخصوصان دختران امروزی بیشتر این کار را انجام میدهند  چون خیلی آسان است ولی فکر نکنید که با پاک کردن آرایش با دستمال مرطوب همه چیز به پایان رسیده است نه دستمال مرطوب باعث بوجود آمدن آکنه و چین و چروک صورت می شود

تعدادی از  تحقیقات  نشان داده اند که پوست با دستمال مرطوب کامل  تمیز نمی شود و آلودگی روی پوست جمع می شود  علاوه بر آن این مایعی که دستمال را مرطوب میکند و ما بعنوان دستمال مرطوب می شناسیم برای پوست ضرر داردوقتی  ریمل مژه و ابرو  و سایه چشم را با این دستمال مرطوب تمیز میکنیم ، با انجام حرکت ناگهانی و خشن  چین و چروک های ریز دور چشم ایجاد می شود. باعث  تحریک پوست  شده و چون پوست اطراف چشم نازک است باعث بوجود امدن  قرمزی چشم ها، تورم و آکنه زیر جلدی می شود.

به منظور جلوگیری از این، بهترین راه حل این است  که چند ثانیه صورت را با آب خیس کنید سپس بشوئید به آسانی آرایش تمیز می شود.

دستمال مرطوب پاک کننده بصورت روزانه سبب پاکسازی آسان پوست گردیده و پوست شما را با نرمی و لطافت تمیز نموده و به آن تازگی و شفافیت می بخشد. براحتی بدون نیاز به آب و صابون قبل از رفتن به رختخواب می توان آرایش صورت را پاک کرد.   دستمال مرطوب پاک کننده آرایش شامل آب، مواد شوینده ملایم و مرطوب کننده بوده و همچنین حاوی گلیسیرین بوده که یک مرطوب کننده بی ضرر است و مانع از خشک شدن پوست می گردد. دستمال مرطوب پاک کننده آرایش معمولا به رنگ سفید و حاوی منسوج نبافته ضخیم بوده که معمولا ترکیبی از الیاف پنبه، پلی استر و یا ویسکوز می باشد. 

گردآوری: بخش خانواده آکاایران