به نقل از آکاایران: دیگر لازم  نیست ساعت های زیادی، بدنتان را در معرض نور خورشید قرار دهید تا پوستتان برنزه شود! شما می توانید با بکارگیری درست از برنزه کننده ها، بدون خطرات آفتاب، پوستتان را برنزه کنید. استفاده از پودرهای برنزه کننده راهی آسان برای برنزه کردن پوست برای کسانی است که به داشتن پوست تیره علاقه دارند. با ما همراه شوید تا با این ماده آرایشی بیشتر آشنا شوید.

پودر برنزه کننده

آکاایران: دلایل متعددی وجود دارد که بیشتر ما از داشتن پوستی صاف و بدون ایراد محرومیم ولی همیشه آرزوی آن را داریم. کرم پودر یکی از راه هایی است که می تواند ما را به این آرزو نزدیک تر کند اما استفاده از چنین کرم هایی هم راز و رمزهای خود را دارد و هرکسی نمی تواند به این راحتی ها برای خودش یک پوست صاف و شفاف بسازد. در اینجا قدم به قدم با شما همراه شده ایم تا تمام رازها و تکنیک های انتخاب و استفاده صحیح از چنین محصولاتی را برای تان مطرح کنیم چون یک زیرسازی خوب می تواند شما را بسیار زیباتر کند و یک زیرسازی بد نه تنها صورت را مصنوعی نشان می دهد بلکه رنگ های آرایشی را هم بدرنگ نشان می دهد. البته یادتان نرود که برای داشتن یک پوست خوب اول از همه باید با پزشک متخصص مشورت کرد.

کارشناسان زیبایی، در خصوص استفاده از برنز کننده ها مراحل زیر را پیشنهاد می کنند:

گام اول: انتخاب برنزه کننده ی مناسب

ابتدا باید یک برنزه کننده ی مناسب انتخاب کنید. به گفته ی الکسیس ولفر، موسس و سردبیر مجله ی بیوتی بین، برنزه کننده های مختلف، نتایج متفاوتی بر روی پوست دارند.

او می گوید: «کرم ها و موس های برنزه کننده برای خانم هایی که به دنبال فونداسیونی با تن برنزه برای صورتشان هستند، بسیار مناسب است. این کرم ها رنگ و سطح پوست را یک دست کرده و مانند فونداسیون ها در رنگ های مختلف برای انواع پوست عرضه می شوند. اگر به دنبال این گونه پوشاننده ها هستید ولی از فونداسیون ها متنفرید، موس های برنزه کننده را امتحان کنید.»

الکسیس توصیه می کند برای داشتن پوستی درخشان و طلایی بدون استفاده از آفتاب، برنزه کننده ها را همراه با پودر شفاف روشن کننده استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که این روش برنزه کردن، چین و چروک های صورت را بیشتر نشان می دهند و باعث عمیق تر دیده شدنشان می شود. بنابراین استفاده از این پودرهای روشن کننده برای پوست های جوان تر مناسب است.

او اضافه می کند: برنزه کننده های مات، برای پوست های بالغ تر مناسب اند. این برنزه کننده ها به صورتتان حجم داده، نواقص آن را کمرنگ کرده و صورتتان را به زیبایی کانتور می کند. برای تکمیل آرایش، مقداری هایلایت کننده یا پودر شفاف کننده بر روی استخوان گونه و ابرو با ضربات آهسته بزنید.

گام دوم: انتخاب قلم مو

شانا کینگ ،مدیر موسسه آنیسا اینترنشنال، توصیه می کند هنگام استفاده از برنزه کننده، از قلم موهای پهن استفاده کنید. انواع گوناگونی ازاین قلم موها در بازار موجود است که شما باید قلم موی مناسب خودتان را انتخاب کنید. او اضافه می کند: «برنزه کننده را مستقیما به سر قلمو بزنید. اگر از پودرهای نرم استفاده می کنید مراقب باشید بیش از حد قلم مو را به پودر آغشته نکنید.»

گام سوم: استفاده از برنزه کننده

شانا می گوید برنزه کننده را از وسط صورت با حرکات سریع بکشید و سپس آن را تا خط رویش موهایتان محو کنید.

گام چهارم: فراتر از صورت

برای اینکه رنگ برنزه ی پوستتان طبیعی بنظر برسد، پودر برنزه کننده را از گردن به سمت بالا تا خط چانه تان هم بکشید. همچنین در صورت لزوم می توانید روی خط دکلته هم همین کار را انجام دهید.

گردآوری: بخش خانواده آکاایران