به نقل از آکاایران: سرم مو برای آن دسته موهایی استفاده می گردند که زیبایی و درخشندگی خود را بواسطه آلودگی هوا،کثیفی ،غبار و نورخورشید از دست داده اند.بطور پایه ای روغن سیلیکون ماده اصلی تشکیل دهنده سرم مو می باشد . سوالات زیادی که ممکن است برای هر خانمی درباره زیبایی پیش بیاید، در این صفحه به کمک آرایشگران برجسته جواب داده می شود.

سرم و اسپری مو

سرم مو یک ماده آرایشی محسوب می شود که به دلیل وجود سیلیکون داخل آن و چسبیدن به کوتیکول های مو ویژگی های خاصی به موهایتان می دهد. خبر خوب اینکه تاثیر این سرم های مو تا شستشوی بعدی باقی خواهد ماند.

چه رنگی برای پوست های سرد مناسب نیست

اگر توناژ پوست تان سرد است به شما توصیه می کنیم به دنبال رنگ هایی باشید که در آنها سایه های دودی و خنثی وجود دارد و به زبان تخصصی باید رنگ مو به اصطلاح A یا N باشد. در این شماره رنگ قرمزی وجود ندارد و در عوض توناژی از طلایی دارد و در نتیجه می تواند رنگ صورتی درون پوست شما را خنثی کند و چهره را زیباتر جلوه دهد.

آکاایران: اگر رنگ طبیعی پوست و موهای تان روشن است و به اصطلاح بلوند هستید، بهتر است به دنبال رنگ های بژ باشید، اگر موها و چشم های قهوه ای دارید به دنبال رنگ های شکلاتی با هاله ای از رنگ قهوه ای سوخته باشید اما توصیه می کنیم به خاطر توناژ رنگ صورتی که در پوست تان وجود دارد از رنگ های مسی و شرابی آلبالویی دوری کنید و در نهایت اگر رنگ قرمز را خیلی دوست دارید بهتر است به یک رنگ قهوه ای مایل به قرمز اکتفا کنید؛ این نوع قهوه ای با رنگ صورتی پوست شما کنتراست برقرار می کند ولی خیلی با آن تطابق ندارد.
 

آیا تاتو با کرم پاک می شود؟

کرم های پاک کننده تاتو که از آنها به عنوان جایگزین لیزر یا جراحی نام برده می شود اغلب دو شکل اصلی دارند: انواعی که حاوی TCA (تری کلرواستیک اسید) هستند که نوعی اسید شیمیایی پیلینگ است و بیشتر به فرم محلول یافت می شود ولی اشکال ژل یا کرم آن نیز وجود دارد که با سوزاندن لایه فوقانی پوست عمل می کند ولی ریسک بروز زخم را همراه دارد و از آن نمی توان در مواردی مثل لب، چشم یا سایر نقاط حساس استفاده کرد.

این کرم ها در افراد با پوست بسیار روشن قابل استفاده است و می تواند منجر به بروز عوارض جدی در افراد با پوست گندمی یا تیره شود و کرم های غیر TCA که شامل ترکیبات روشن کننده، لایه بردار و سفیدکننده هستند. این کرم ها برای روشن کردن تاتو در مدت زمان طولانی استفاده می شوند و تاتو را محوتر می کنند.

سرم مو را چگونه و چه وقت استفاده کنید؟

برای استفاده از سرم مو تکنیک بسیار ساده ای وجود دارد که باید از آن پیروی کرد. چند قطره از سرم مو را روی دست خود ریخته و آن را به ساقه موهای خود به آرامی بمالید. همچنین به این نکته دقت داشته باشید که هیچ گاه نباید سرم مو روی پوست سر قرار گیرد چون در این صورت موهای شما بسیار چرب به نظر آمده و فرم دهی به آن مشکل می شود. بهتر است از سرم قبل و بعد از براشینگ استفاده شود زیرا سرم مو نقطه ذوب بالایی دارد و بعد از براشینگ تبخیر می شود. برای موهای خشک بهتر است بعد از هر استحمام استفاده شود ولی اگر موی نرمالی دارید هفته ای دوبار هم کافی است.

با صورت ورم کرده چه کنیم؟

وقتی صورت پف می کند بهترین کار استفاده از ترکیب رنگ های روشن و تیره برای پوشاندن ورم هاست. به طور کلی رنگ ها و سایه های تیره صورت را کوچک تر نشان می دهد و رنگ ها و سایه های روشن برجسته تر؛ یعنی اگر می خواهید قسمتی از صورت مانند بینی را کوچک نشان دهید باید از سایه تیره استفاده کنید و اگر می خواهید مثلا پیشانی را برجسته تر نشان دهید سراغ سایه ها و رنگ های روشن بروید.

برای این کار شما به چند رنگ پودر یا سایه نیاز دارید؛ برای رنگ تیره می توانید از کرم یا پودرهای برنزه استفاده کنید که یک یا دو درجه از رنگ طبیعی پوست شما تیره تر هستند؛ یک کرم یا پودر درخشنده کمی روشن تر از رنگ پوست تان هم فراموش نکنید؛ یادتان باشد برای ترکیب بهتر رنگ ها حتما از برس های بزرگ آرایشی استفاده کنید.
 
سرم و اسپری مو,سرم مو کریستال,سرم مو

ویژگی های سرم مو

رژتان را ماندگار کنید

اگر قبل از رژ زدن کمی پودر به لب های تان بزنید ماندگاری رژ روی لب ها افزایش پیدا می کند. برای حفظ فرم لب ها و جلوگیری از خشک شدن و پوسته پوسته شدن آنها قبل از رژ زدن کرم ویتامین E روی لب های تان بزنید و برای پاک کردن رژلب، لب ها ی تان را با گلیسیرین پاک کرده و بعد بشویید.

به موی رنگ شده کی شامپو بزنیم؟

برای اینکه رنگ موها دوام پیدا کند، در شستن موها اول از همه بدانید بعد از رنگ کردن حداقل تا 24 ساعت نباید موها را شامپو زد و شست تا رنگ بتواند به خوبی در ساقه مو نفوذ کند. علاوه بر این باید بدانید شستن کمتر موها مساوی است با دوام بیشتر رنگ مو چون وقتی موها را زیاد بشویید، شامپو چربی های طبیعی روی مو را که از رنگ محافظت می کند، می شوید. در واقع بهترین حالت، شستن دوبار در هفته موهاست، اگر هم موهای تان خیلی چرب است تا حدی که ریشه های مو کاملا کثیف به نظر می رسد، می توانید از تکنیک شامپو خشک استفاده کنید.

گردآوری: بخش خانواده آکاایران