روش نگهداری از ریمل

 

لوازم آرایش تاریخ مصرف گذشته، می‌توانند باعث انواع و اقسام مشکلات شوند. بیلی، مشاور آرایشی راهنمایی‌های بسیار مفیدی  برای خلاص شدن از دست چسبیدن مژه‌ها به هم ارائه کرده است. این راهنمایی‌های ساده را بخوانید و سپس یک ریمل بردارید و همه‌ آنها را امتحان کنید!

 

برس ریمل را پاک کنید

پوشیده شدن بیش از حد برس ریمل از مواد می‌تواند دلیل اصلی بد شکلی ریمل روی مژه‌ها باشد. شما می‌توانید برس ریمل‌تان را عوض و یا راحت‌تر از آن با یک دستمال کاغذی پاک کنید. بیلی می‌گوید: «یک راه ساده این است که بعد از استفاده از ریمل و قبل از اینکه درش را ببنید، برس ریمل‌تان را تمیز کنید.

 

لایه‌های روی هم

بعضی از افراد عادت دارند برای ضخیم‌تر نشان دادن مژه‌هایشان چند لایه از ریمل روی هم  استفاده کنند. به هرحال ضخامت زیاد، با چسبیدن مژه‌ها به هم همرااستد. ۲ یا ۳ لایه کافی‌ست!

 

بدانید کی باید آنرا دور بیاندازید

به نوشته سرخاب سفیداب، لوازم آرایشی تاریخ مصرف گذشته، می‌توانند باعث انواع و اقسام مشکلات شوند و متاسفانه، ریمل جزو محصولاتی است که کوتاه‌ترین طول عمر را دارد. معمولا بعد از سه ماه ریمل شروع به خشک شدن می‌کند، و از آن به بعد باعث چسبیدن مژه‌ها به هم می‌شود.

همچین در این زمان باکتری‌ها نیز شروع به فعالیت کرده و خطرناک می شوند، بنابراین بهتر است در اولین فرصت ممکن آنرا دور بیاندازید. در واقع وقتی بوی آن تغییر کرد، زمان جایگزین کردنش فرا رسیده است.

مژه‌های به هم چسبیده را با استفاده از شانه‌ مژه جدا کنید

 

 

دما را کنترل کنید

حرارت بیش از حد می‌تواند باعث شود بیشتر لوازم آرایشی زودتر از زمان معمول منقضی شوند. بنابراین مراقب جایی که آنها را نگهداری می‌کنید باشید. برای ریمل‌های ضد آب، بهترین مکان ممکن، یخچال است. در غیر این صورت، ریمل را در مکانی سرد، خشک و دور از تابش نور خورشید نگهداری کنید.

 

در ریمل را محکم ببنید

مطمئن شوید پس از اینکه کارتان با ریمل تمام شد، در آنرا بخوبی بسته‌اید. شما نباید به میکروب‌ها و ذرات خارجی اجازه ورود به هر یک از لوازم آرایشی‌تان را بدهید. بیلی می‌گوید: «بسته نگه داشتن در لوازم آرایش و اجازه ندادن به ورود هوا به داخل آنها، به افزایش عمرشان کمک می‌کند.»

 

منبع : نمناک